Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-Urząd
Miasto i Gmina
Inwestycje
Turystyka
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Informacje od NGO


 

Listopad 2019 r. to ostatni z 7. egzaminów nauki języka angielskiego, niemieckiego jak również informatyki z Programu ALTAIR-2018 /kursy prowadziła grupa ITPass/ - pozyskano środki z programu unijnego, który umożliwił członkom Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Świebodzicach, poznawanie języków obcych jak również umiejętności posługiwania się komputerem - min. komunikowania się z najbliższymi /skype, facebook /,opłaty rachunków poprzez internet i wiele innych programów, które dotąd były nam obce.

WIĘCEJ INFORMACJI, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [302.96 KB]

 


Zespół "Akord" z PZERiI w Świebodzicach zdobył I-sze miejsce .

W dniach od 5,6,12,19 października 2019 roku Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jeleniej Górze zorganizował " Senioralia" z okazji Miedzynarodowego Dnia Seniora, pn. XIII Dolnośląski Przegląd Amatorskiej Twórczości Seniorów . Po przesłuchaniu blisko 30 zespołów śpiewaczo - tanecznych , liczących w sumie około 400 wykonawców, jury wytypowało zespół" Akord" i nagrodzono go I-szym miejscem i nagrodą finansową /choreografia/ . Jury typowało zespoły w kilku konkurencjach: soliści, muzycznie, instrumentalnie, tanecznie, które po przesłuchaniu przez jury składającego się z wytrawnych muzyków z filharmonii jeleniogórskiej, wytypowało 10 zespołów, które następnie wystąpiły na gali w zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach.

Jak widać zespół " Akord" po reaktywacji, wbrew wszelkim pogłoskom jego upadku, pnie się w górę. Kierownik zespołu “Akord” jednocześnie jego członek Aleksander Jermakow jak i instruktor śpiewu Patrycja Stępień-Pełechacz mają powody do dumy.

 

 


 


 

 


Na zaproszenie Ambasadora ChRL Liu Guangyuana  w Warszawie 20 września 2019 roku prezes DKH Aleksander Jermakow uczestniczył na spotkaniu  /na terenie ambasady/ z okazji 70. rocznicy proklamacji ChRL . 

Na spotkaniu uczestniczyło wiele znanych medialnie osobistości: podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych pan Maciej Lang, Przewodniczący Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii w Sejmie RP pan Paweł Pudłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska pan Piotr Dziadzio, wiceprezydent m.st. Warszawy Robert Soszyński, wicemarszałek województwa Kujawsko-Pomorskiego pan Sławomir Kopyść, wicemarszałek województwa łódzkiego pan Robert Baryła, a także przedstawiciele wszystkich misji dyplomatycznych w Polsce, chińskiej diaspory, chińskich przedsięb iorców i studentów.

PLIK DO POBRANIA:

WIĘCEJ INFORMACJI, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [1.77 MB]


 

 

 

 

Powrót