AKTUALNOŚCI

W sz
(29.01.2015)


  

Program "Zima w mieście"

W okresie ferii zimowych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Świebodzicach już po raz kolejny zorganizowano wypoczynek dla dzieci. Zajęcia odbywały się w okresie od 19.01.do 30.01.2015 r. w godz. 8.00 - 13.00. W zimowisku wzięło udział 30 uczniów w wieku od 7 do 12 lat.

Program zajęć był bardzo bogaty. Dzieci rozwijały swoje zainteresowania i zgłębiały tajniki wiedzy matematycznej podczas warsztatów w Parku Nauki i Techniki "ExploraPark" w Wałbrzychu. Doskonaliły swoje umiejętności manualne w trakcie profesjonalnie prowadzonych w naszej szkole warsztatów ceramicznych. Brały udział w imprezach kulturalnych, takich jak: spektakl Teatru "Maska" zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury, czy też wyjazd do świdnickiego kina na film animowany dla dzieci "Paddington".

Nie zabrakło w czasie wypoczynku zimowego zajęć rekreacyjnych, sportowych, tanecznych i muzycznych. Zorganizowano dla dzieci wyjścia na Krytą Pływalnię oraz na Kręgielnię. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia sportowe z łucznictwa prowadzone przez doświadczonych trenerów Centrum Łucznictwa działającego w Świebodzicach oraz zajęcia prowadzone przez instruktora sztuki walki Taekwon - do.

Dzieci wzięły także udział w ciekawym spotkaniu z osobami uprawiającymi skoki spadochronowe. Osoby lubiące muzykę i taniec realizowały swoją pasję podczas warsztatów tanecznych prowadzonych przez instruktorkę tańca Zumba.
W trakcie zajęć realizowany był w formie pogadanek i warsztatów terapeutycznych Program Profilaktyczny opracowany na potrzeby zimowiska poświęcony profilaktyce nałogów, problematyce zdrowego stylu życia oraz prawidłowego odżywiania.

Prowadzone były także przez nauczycielki zajęcia sportowo - rekreacyjne na sali gimnastycznej i boisku szkolnym. Zajęcia obejmowały tematykę z zakresu gier sportowych: piłki siatkowej, koszykowej i ręcznej oraz z zakresu gier i zabaw rekreacyjnych.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w różnego rodzaju grach, zabawach, zawodach sportowych i meczach, a także w konkursach plastycznych. Poznawały różne sposoby twórczego i atrakcyjnego spędzania czasu wolnego. Był to miło spędzony czas pełen niespodzianek i ciekawych form pracy.

Opracowanie: Dorota Uzar 

 

   

   

 

Studniówka 2015

Jak nakazuje tradycja, na 100 dni przed maturą uczniowie klas trzecich liceum uczestniczą w swoim pierwszym wielkim balu. 

Tak też stało się w tym roku. W piątek 16 stycznia w pięknych wnętrzach Sali Pałacowej Hotelu Maria w Wałbrzychu, uczniowie klas trzecich LO w Świebodzicach bawili się na swoim balu studniówkowym. Studniówkę rozpoczęli uczniowie prowadzący część oficjalną: Weronika Stolarczyk z kl.3a i Adam Budziak z kl.3b. Podczas tej części imprezy głos zabrała Dyrektor liceum pani Dorota Ciołek, przedstawiciel Rady Rodziców oraz uczniowie klas drugich, którzy przekazali swoim starszym kolegom przysłowiową Ostatnią Deskę Ratunku. Sami trzecioklasiści natomiast podziękowali swoim wychowawcom za trud włożony w ich wychowanie i edukację, a rodzicom za przygotowanie wspaniałego balu. Po wzniesieniu toastu i odśpiewaniu pieśni GaudeAmus, Pani Dyrektor zaprosiła uczniów do odtańczenia Poloneza.

Po części oficjalnej zgromadzeni goście zasiedli do obiadu, a potem …. była już tylko zabawa do białego rana. Bal zakończył się o godz. 4.00. Sądząc po szaleństwie na parkiecie, Studniówkę 2015 można zaliczyć do udanych.

A teraz pozostała już tylko matura…

 

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 


do góry  |