AKTUALNOŚCI

"Troska o przyrodę sprzyja trosce o własne zdrowie"
(30.04.2015)

A A A

 

  

Pod tym hasłem 28 kwietnia 2015 w Gimnazjum nr 1 im. Sybiraków w Świebodzicach rozpoczął się II Powiatowy Turniej Wiedzy Ekologicznej i Zdrowotnej.

W turnieju rywalizowały ze sobą drużyny: Gimnazjum nr 1 z Żarowa, Gimnazjum nr 1 ze Strzegomia, Gimnazjum nr 2 ze Świebodzic, Gimnazjum Integracyjne ze Świebodzic, Społeczne Gimnazjum Akademickie ze Świebodzic oraz drużyna gospodarzy.

Na turnieju gościliśmy Dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego Świdnicy pana Zbigniewa Okarmusa, panią Zofię Marek Przewodniczącą Komisji Oświaty Rady Miejskiej Świebodzic, panią Annę Maślach dyrektor Społecznego Gimnazjum Akademickiego, pana Stanisława Sznajdera, prezesa Oddziału Związku Sybiraków w Wałbrzychu.

Na początku turnieju uczniowie z naszego gimnazjum przedstawili scenkę kabaretową pt. "Ekoidyllandia". Następnie rozpoczęły się turniejowe potyczki. Konkurencje były zróżnicowane zarówno pod względem treści, jak i formy. Uczniowie rozwiązywali test i krzyżówkę z zakresu podstawowych zagadnień dotyczących ekologii i ochrony środowiska oraz profilaktyki zdrowotnej, wyjaśniali przyczyny chorób układu krążenia i układu oddechowego, wskazywali właściwości wód mineralnych i ich występowanie w Polsce. Drużyny musiały wykazać się również umiejętnościami plastycznymi przygotowując i omawiając plakat na temat oszczędzania wody. Największą trudność sprawiła uczniom konkurencja, w której należało wskazać, z jakiego owocu jest sok oraz rozpoznać na zdjęciach gatunki polskich ryb. Natomiast wszystkie drużyny otrzymały maksymalną ilość punktów przy omawianiu i demonstrowaniu zasad postępowania podczas udzielaniu pierwszej pomocy. Poszczególne konkurencje przeplatane były scenkami, które w żartobliwej formie przybliżały temat ochrony środowiska i zdrowia oraz piosenkami przy akompaniamencie gitary i muzyki. Szczególny aplauz wzbudziły występy taneczne w wykonaniu uczennicy naszego gimnazjum oraz naszych absolwentów. Na koniec wszyscy uczestnicy turnieju zaproszeni zostali na pyszne ciasto, które upiekli rodzice, za co im serdecznie dziękujemy.

Po bardzo wyrównanej rywalizacji drużyn jury przyznało dwie pierwsze nagrody dla drużyny z Żarowa i drużyny gospodarzy. Drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum Integracyjnego ze Świebodzic a trzecie miejsce drużyna z Gimnazjum nr 2 ze Świebodzic. Zwycięskim drużynom serdecznie gratulujemy a wszystkim uczniom zaangażowanym w organizację turnieju dziękujemy. Turniej przygotowały panie Katarzyna Cabanek i Elżbieta Lenik przy współpracy z panami Dariuszem Dołhaniem i Piotrem Farejem.

  

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
 


do góry  |