AKTUALNOŚCI

Dzień Optymizmu 
(20.05.2015)

A A A

 

  

TĘCZOWE ŚWIĘTO OPTYMIZMU - pod tym hasłem odbył się obchodzony w naszym przedszkolu "IV DZIEŃ OPTYMIZMU". W imprezie plenerowej na terenie przedszkolnego ogrodu wzięły udział wszystkie przedszkolaki, Rodzice, Pani Dyrektor, Nauczyciele i personel.

Całą uroczystość rozpoczął TĘCZOWY POCZĘSTUNEK. Panie kucharki przygotowały dla dzieci owocową tęczę.
W pewnym momencie nasz ogród wyglądał jak by tęcza opadła na trawę. Wiosenną zieleń ozdobiły przedszkolaki ubrane w koszulki w kolorach tęczy. Odśpiewaliśmy nasz Optymistyczny hymn, przekazaliśmy sobie optymistyczna iskierkę i wypuściliśmy w niebo balony w kolorach tęczy. Następnie każda z grup wykonała przygotowane dla niej zadanie ( zagadki, quizy wiedzy przyrodniczej, recytacja wierszy optymistycznych, rymowanek, piosenek) oraz zaprezentowała wykonane w grupach symbole optymizmu oraz tęczowe kurtyny. Dzieci budowały AUTOSTRADĘ OPTYMIZMU przypinając do niej elementy po wykonaniu zadania. Wszyscy uroczyście przemaszerowali przez autostradę i przeszli przez OPTYMISTYCZNĄ BRAMKĘ. Wesołe zabawy trwały do obiadu.

W uroczystości uczestniczyli także Rodzice. Recytowali optymistyczne wiersze a przy odbiorze dzieci z przedszkola przechodzili prze z autostradę optymizmu, pisali optymistyczne pozdrowienia i przypinali je do przygotowanej tablicy w kolorach tęczy.

Pani Dyrektor przekazała dzieciom i wszystkim obecnym życzenia z okazji DNIA OPTYMIZMU.
Grupa Muchomorków poszła z wizytą do władz miasta. Dzieci przekazały Panu Burmistrzowi Bogdanowi Kożuchowiczowi, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Łukaszowi Kwadransowi oraz Pani Kierownik Wydziału Spraw Społecznych i Edukacji Zofii Choińskiej optymistyczne pozdrowienia oraz razem z nimi wypuściły w niebo balony w kolorach tęczy.

To był dzień pełen pięknej pogody, radości i dobrej zabawy.

Urszula Graca

  

   

   

   

   

   

   
 
 


do góry  |