AKTUALNOŚCI

Bliżej Wszechświata 
(19.01.2016)

A A A

 

  

18.01.2016 był dla uczniów Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych w Świebodzicach wyjątkowym dniem. Na sali gimnastycznej zostało rozłożone przenośne planetarium „Bajkonur”, w którym dzieci i młodzież mogli uczestniczyć w bardzo ciekawych pokazach na temat otaczającego nas Wszechświata.

Przenośne planetarium wyposażone było w wysokiej jakości sprzęt multimedialny pozwalający uczestnikom przybliżyć zagadnienia pięknej nauki jaką jest astronomia. Uczestnikami pokazów byli uczniowie każdego etapu edukacyjnego począwszy od oddziału przedszkolnego a na klasach gimnazjum kończąc. Tematyka dostosowana była do wieku odbiorców a zajęcia prowadził astronom z wykształcenia pan Tomasz Lewicki. Uczestnicy dowiedzieli się min. z czego zbudowany jest nasz układ słoneczny oraz jak na nocnym niebie odróżnić planetę od gwiazdy.

Zajęcia okazały się niezwykle atrakcyjne dla naszych uczniów. Po ich zakończeniu, każdy miał możliwość zadawania pytań prowadzącemu, co uczniowie z chęcią czynili. Pan Tomasz, człowiek o wielkiej pasji i zamiłowaniu do astronomii w sposób cierpliwy i niezwykle profesjonalny odpowiadał na wszystkie zadane mu pytania.

Cała organizacja wydarzenia stała na wysokim poziomie, a same wykłady były doskonałym uzupełnieniem wiedzy zdobywanej przez naszych uczniów o otaczającym świecie. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był pan Łukasz Kucemba (pedagog w Publicznym Zespole Szkół Integracyjnych, prywatnie pasjonat obserwacji nieba).

  

   

   

   

   

   

 


do góry  |