AKTUALNOŚCI

Dwa nowe auta dla policji 
(30.12.2016)

A A A

 

  

Kia ceed i opel combo – to dwa nowe radiowozy, będące na wyposażeniu Komisariatu Policji w Świebodzicach. Auta zostały zakupione dzięki dofinansowaniu Gminy Świebodzice.

Uroczystość przekazania radiowozów odbyła się w czwartek, 29 grudnia. Kluczyki do aut przekazał komendantowi świebodzickiego komisariatu kom. Januszowi Kozendrze Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz wraz z Przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa Rady Miejskiej Jarosławem Dąbrowskim oraz Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy nadk. Andrzej Dobies .

- Zapewnienie bezpieczeństwa to jedno z podstawowych zadań każdego samorządu, jestem przekonany, że nowe auta pomogą funkcjonariuszom lepiej wykonywa swoje zadania i dbać o to bezpieczeństwo – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Pamiętajmy, że tak naprawdę to nie są auta dla policji – tylko dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Życzę, aby dobrze i bezawaryjnie służyły.

- Podejmując uchwałę o przekazaniu wsparcia dla policji nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że to słuszna decyzja, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze – dodał radny Jarosław Dąbrowski.

W spotkaniu wziął także udział Zastępca Komendanta Powiatowego Policji nadk. Adam Jacek Pilch oraz Komendant Straży Miejskiej w Świebodzicach Łukasz Gil. Radiowozy poświęcił ksiądz dziekan Józef Siemasz, proboszcz parafii pw. Św. Mikołaja.

Auta będą wykorzystywane do służby patrolowej, a opel combo, który jest wyposażony w zamykaną i okratowaną część, będzie wykorzystywany do przewozu osób zatrzymanych.

*   *   *

Samorząd Świebodzic od wielu lat wspiera miejscową jednostkę policji, dofinansowując zakup sprzętu, samochodów, a także finansując regularnie służby ponadnormatywne, czyli dodatkowe piesze patrole, pilnujące porządku w mieście przede wszystkim podczas weekendów.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

  

   

   

   

   

   

   
 

FOT. UŻYCZONE KPP W ŚWIDNICY, WYDZIAŁ PIW

 


do góry  |