AKTUALNOŚCI

Orkiestra już się stroi
(04.01.2017)

A A A

 

  

15 stycznia w całej Polsce odbędzie się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Świebodzicach Orkiestra zagra, jak co roku, pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza. Finał rozpocznie się o godz. 13:00 w hali sportowo-widowiskowej OSiR przy ul. Mieszka Starego 6. Na ulicach Świebodzic od rana będzie kwestować 110 wolontariuszy.

- Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców naszego miasta do wspólnego grania, zbieramy pieniądze na sprzęt medyczny dla maluszków na oddziałach ogólnopediatrycznych i godną opiekę dla seniorów – mówi Zofia Marek, szefowa świebodzickiego sztabu.

Wraz z młodzieżą, ponad setką wolontariuszy i wieloma zaangażowanymi osobami, sztab przygotował bogaty program artystyczny. Gwoździem programu będzie oczywiście licytacja darów, przekazanych przez przyjaciół Orkiestry. Wśród nich jest np. album z olimpiady w Rio de Janeiro z autografem Mai Włoszczowskiej, vouchery na romantyczną kolację i wycieczkę, mega długi, wydziergany na drutach szalik, sanki marzeń, i wiele innych.

W ubiegłym roku Świebodzice uzbierały ponad 64 tys. zł. Zobaczymy, czy kolejny rekord zostanie pobity.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

  

 

 


do góry  |