AKTUALNOŚCI

Ferie rozpoczęte 
(14.02.2017)

A A A

 

  

W poniedziałek było kino, dzisiaj, czyli we wtorek, 14 lutego, dzieci biorące udział w zimowisku organizowanym przez Miejski Dom Kultury pojechały na wycieczkę do Osówki. Ferie w Świebodzicach rozpoczęły się na dobre.

Blisko 50-osobowa grupa, ubrana w ciepłe kombinezony i zaopatrzona w termosy z herbatą, wyruszyła spod MDK o godz. 9:00. Przed wyjazdem udanej wyprawy, i całego, zimowego wypoczynku, życzył uczestnikom Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz.

- Bawcie się wspaniale, wypoczywajcie i wracajcie pełni energii do szkoły, za którą zapewne już bardzo tęsknicie – żartował pan burmistrz.

Jeszcze tylko słodki cukierek na drogę od burmistrza i uśmiechnięta grupa wsiadła do autokaru. Przed nimi dwa tygodnie atrakcji, wycieczek – m. in. na Wielką Sowę, do Krzeszowa, wyjścia na basen, ogniska z pieczeniem kiełbasek, wizyty w kinie i wiele innych.

Ciekawie będzie też na obiektach OSiR Świebodzice sp. z oo. Przygotowano dla dzieci sportową półkolonię, ale także dla wszystkich chętnych będą organizowane turnieje piłki siatkowej i koszykowej, rozgrywki na kręgielni, w tenisa stołowego. Wszyscy uczniowie mogą wejść na krytą pływalnię za 3 złote.

Dodatkową atrakcją podczas tegorocznych ferii są bezpłatne wyjazdy na lodowisko, dzięki porozumieniu władz Świebodzic i Świdnicy.

W trakcie zimowego wypoczynku nasze dzieciaki mogą codziennie przez godzinę korzystać ze świdnickiego lodowiska, a atrakcja jest spora, bo takiego obiektu Świebodzice nie posiadają. Z kolei dzieci ze Świdnicy chętnie pływają w świebodzickim aquaparku, którego u siebie nie mają.

Dzieci przewozi udostępniony nieodpłatnie autobus świdnickiego MPK.

Wyjazdy organizowane są od poniedziałku do piątku, z parkingu Wodnego Centrum Rekreacji. Zbiórka 9:15. Udział w wyjeździe dla dzieci i młodzieży jest bezpłatny - zarówno przejazd, jak i korzystanie z obiektów. OSiR Świebodzice zapewnia opiekę wychowawcy.

Z zajęć podczas ferii korzystają także podopieczni Świetlicy Środowiskowej Tęczowa Gromada oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Zespołu Szkół Integracyjnych. Można także zaglądać do Oddziału Dziecięcego Miejskiej Biblioteki Publicznej – tu także na maluchy czekają sympatyczne panie bibliotekarki, które przygotowują animacje, zabawy i spotkania z ciekawą książką.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

  

   

   

   

   

 


do góry  |