AKTUALNOŚCI

Bezpieczna praca za granicą 
(20.04.2017)

A A A

 

  

W czwartek, 20 kwietnia, w sali MDK po raz kolejny odbyły się z inicjatywy Powiatowego Urzędu Pracy filii w Świebodzicach oraz Urzędu Miejskiego w Świebodzicach otwarte warsztaty poświęcone bezpiecznemu poszukiwaniu pracy za granicą. Wzięło w nich udział kilkunastu świebodziczan.

Spotkanie - prowadzone przez Martę Kędzierską, doradcę Eures przy Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Wałbrzychu, było owocne w wiedzę. Uczestniczący w nim mieszkańcy Świebodzic podczas prelekcji oraz projekcji filmu dowiedzieli się, jak skutecznie weryfikować zagraniczne oferty pracy, w sytuacji, gdy bezpośredni kontakt z pracodawcą jest - choćby z racji oddalenia miejsca zatrudnienia utrudniony, czy jak zorganizować swój pobyt w obcym kraju pod kątem formalnym - jakie dokumenty należy zgromadzić, by być konkurencyjnym na obcym rynku pracy i, co najważniejsze, by podjęte zatrudnienie było legalne.

Spotkanie ze specjalistką Eures, zorganizowane w związku ze zbliżającym się okresem prac sezonowych i wzmożeniem wyjazdów osób poszukujących zatrudnienia, to wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miejskiego oraz PUP Filia w Świebodzicach. Kolejne, tym razem dla osób poszukujących pracy na terenie Świebodzic - IX Świebodzickie Targi Pracy, już 11 maja.

Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej

  

   

   

   

   

 


do góry  |