AKTUALNOŚCI

VII Zlot Motocykli w Świebodzicach 
(02.05.2017)

A A A

 

  

Niesprzyjająca aura w żadnym wypadku nie odstraszyła miłośników ryczących maszyn i wiernej publiczności. VII Zlot Motocykli w Świebodzicach przyciągnął w sobotę, 29 kwietnia do Rynku sporą ilość świebodziczan, którzy zaopatrzeni w parasole czekali, by zobaczyć doroczną paradę żelaznych rumaków.

Zlot rozpoczął się o godz. 15:00 krótkim otwarciem i poświęceniem pojazdów.

- Cieszę się, że mimo niepogody jest nas tylu motocyklistów, dziękuję za obecność i zapraszam wszystkich na moto dyskotekę do Hotelu Księżyc – mówił współorganizator imprezy Dariusz Stańczyk. – Proszę też, byśmy przed odjazdem uczcili pamięć ofiar katastrofy budowlanej w naszym mieście. Zaryczmy silnikami dla tych, którzy zginęli lub stracili bliskich w tej strasznej tragedii.

Wszyscy uczestnicy zlotu otrzymali pamiątkowe koszulki, a ich pojazdy poświęcił ksiądz Grzegorz Fabiński z parafii pw. Św. Mikołaja. Zanim rycząca kawalkada wyruszyła na przejazd ulicami miasta, świebodziczanie mogli z bliska podziwiać zgromadzone na Rynku motocykle, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie czy porozmawiać z właścicielami.

Punktem kulminacyjnym była oczywiście obowiązkowa parada wszystkich pojazdów wokół Rynku. Rycząc i trąbiąc motocykle kilkakrotnie objechały dookoła ratusza, a następnie wszyscy udali się do Hotelu Księżyc.

Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz oraz Dariusz Stańczyk. 

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

 

Zlot Motocyklowy - ŚWIEBODZICE 2017

 

     

 


do góry  |