AKTUALNOŚCI

Święto Czekolady i Polska biega przed nami 
(15.05.2017)

A A A

 

  

Już w najbliższą sobotę, 20 maja, w imieniu Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza zapraszamy wszystkich mieszkańców na doroczne Święto Czekolady, które w tym roku będzie miało nieco sportowy charakter.

A wszystko za sprawą imprezy w ramach „Polska biega i ja też”, która także odbędzie się tego dnia- oba wydarzenia będą ze sobą połączone, a wspólnym mianownikiem będzie miejsce, w tym wypadku Park Miejski.

W tegorocznej edycji zmianie uległa trasa biegu – biegniemy nie, jak zazwyczaj, wokół Osiedla Piastowskiego, ale w centrum miasta, bo trasa biegu będzie się zaczynać i kończyć przy Parku Miejskim - tak, by uczestnicy mogli wziąć udział w zaplanowanym na ten dzień Święcie Czekolady.

Zapraszamy od godz. 13:00 na ul. Parkową 4 (przy Centrum Rehabilitacji Społecznej), tu odbędzie się rejestracja uczestników, wydawanie koszulek, itp. Następnie o godz. 13:45 biegacze wystartują z Parkowej, trasa biegu będzie wiodła ulicami: Kolejowa, Zwycięstwa, Os. Sudeckie, K. Pułaskiego, Spokojna, Zwycięstwa, Kolejowa, Al. Lipowe, do Parku Miejskiego.

Gdy wszyscy dobiegną do mety, odbędzie się losowanie dorocznych nagród pod sceną główną.
A o godz. 14 w parku rozpocznie się Święto Czekolady, w tym roku przebiegające pod hasłem 70. urodzin cukierków Michałki.

W programie m. in.: przedstawienie dla dzieci, wioska olimpijska, mega gry planszowe dla najmłodszych, fotoboksik, kącik małego artysty, czekoladowe konkursy, czekoladowa biżuteria, wielkie bańki mydlane a do tego mnóstwo słodkości pod różnymi postaciami (wata cukrowa, rurki, gofry, popcorn – rzecz jasna o smaku czekolady), i coś oryginalnego „na ząb” – na naszym festynie zaparkują food trucki z pysznym tajskim i włoskim jedzeniem.

Bawimy się do wieczora w świetnych humorach i towarzystwie bajkowych postaci: Króla Juliana, Scooby Doo, Hello Kitty, Kubusia Puchatka i Tygryska.

Impreza ta współorganizowana jest przez firmę Śnieżka, która - co warto podkreślić – w pewnym sensie powróciła do swojej historycznej nazwy. Obecnie przedsiębiorstwo nazywa się ZPC Śnieżka S.A.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

  

 


do góry  |