AKTUALNOŚCI

Kwitną kasztany, trwają matury 
(15.05.2017)

A A A

 

  

18 maja w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach kończą się pisemne i ustne egzaminy dojrzałości. W tym roku szkolnym maturę zdaje 42 tegorocznych absolwentów, jednak ogółem maturzystów jest więcej, bo do egzaminu przystępują także absolwenci z lat poprzednich, chcący poprawić swoje wyniki.

Uczniowie zdają z wielu przedmiotów. Obowiązkowo język polski, język angielski oraz matematykę w części pisemnej na poziomie podstawowym. Z kolei w części ustnej obowiązkowo język polski i język angielski bez określania poziomu. Na poziomie rozszerzonym uczniowie wybierają na ogół przedmioty, których uczyli się w zakresie rozszerzonym. Najwięcej osób zdaje biologię i język angielski, ale również duża grupa przystąpi do chemii, języka polskiego, matematyki. Ponadto uczniowie będą zdawać geografię, fizykę, historię oraz wiedzę o społeczeństwie, a także historię sztuki i język niemiecki.

Wyniki egzaminów ustnych uczniowie poznają w dniu egzaminu. Na wyniki części pisemnej trzeba będzie czekać do 30 czerwca, wówczas zostaną dostarczone do szkoły wraz ze świadectwami maturalnymi.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

  

 


do góry  |