AKTUALNOŚCI

 

Będzie oszczędniej i wygodniej dla klientów 
(31.07.2017)

A A A

 

  

Projekt ZGK Świebodzice Sp. z o.o. pn.: „Termomodernizacja budynku biurowo-socjalnego z wykorzystaniem OZE i dostosowaniem obiektu dla osób niepełnosprawnych poprzez przebudowę pomieszczeń parteru oraz budowę pochylni” uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Umowa na dofinansowanie została podpisana w poniedziałek, 31 lipca 2017 r. w siedzibie Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Całkowita wartość projektu to 693 154,92 brutto PLN, natomiast dofinansowanie to 313 529,10 netto PLN.

W ramach prac poprawiony zostanie stan techniczny w zakresie izolacyjności, szczelności i energochłonności budynku, wymieniona zostanie m.in. stolarka drzwiowa i okienna, planowane jest docieplenie ścian zewnętrznych, ocieplenie stropodachu, itp.

- Po wykonaniu prac budowlanych oprócz ograniczenia zużycia energii, zdecydowanie zmieni się estetyka budynku oraz powstanie wygodne biuro obsługi klienta – miejsce, w którym nasi klienci będą mogli zrealizować jak najwięcej spraw – mówi Kacper Nogajczyk, Prezes ZGK Świebodzice sp. z o.o. - Zadanie jest kontynuacją realizacji obranego kierunku rozwoju spółki w celu stałego podnoszenia jakości usług. Przypomnę, że od chwili powstania Spółki do dnia dzisiejszego udało się przeznaczyć na remonty oraz inwestycje kwotę ok. 3 800 000 zł. Dodając do tego planowane zadania do końca roku 2017, tj. wspomnianą już termomodernizację za blisko 600 000 zł, przygotowanie do odbioru BIO odpadów z Gminy Świebodzice (pojazd oraz pierwsza ilość pojemników) 470 000 zł - daje kwotę na poziomie blisko 5 mln zł.

W ramach projektu ogłoszono już przetarg na wykonanie termomodernizacji. Termin ukończenia zadania to 31 października 2018 r.

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

  

 


do góry  |