AKTUALNOŚCI

Inwestycje w przychodni miejskiej 
(30.11.2017)

A A A

 

  

Nowy aparat rentgenowski i USG – to sprzęt, który pojawił się w Samodzielnym Publicznym Miejskim Ośrodku Zdrowia w Świebodzicach. Pacjenci już korzystają z najnowszych urządzeń diagnostycznych.
Samorządowa przychodnia pozyskała dofinansowanie na zakup nowego sprzętu.

 

Cały projekt opiewa na kwotę 1 021 000 zł, z czego 867 850 zł otrzymamy w ramach dofinansowania, które zostanie nam przekazane jako refundacja kosztów, które ponieśliśmy – mówi Adrian Szewczyk, dyrektor placówki.

W ubiegłym roku SP ZOZ Miejski Ośrodek Zdrowia w Świebodzicach opracował projekt dotyczący podniesienia jakości i zwiększenia dostępności usług medycznych. Projekt został zatytułowany „Poprawa jakości i dostępności świadczonych usług medycznych i diagnostycznych oraz wsparcie opieki koordynowanej przez SP ZOZ Miejski Ośrodek Zdrowia w Świebodzicach”.

Placówka złożyła wniosek o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 w ramach  działania 6.2 „Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną”. Świebodzicki wniosek oceniono pozytywnie i uplasował się na 11 miejscu spośród ponad 71 zgłoszonych i 38  wybranych do dofinansowania na Dolnym Śląsku.

- Dzięki temu mogliśmy wymienić ponad 10-letni, analogowy aparat RTG i zastąpić go nowych, cyfrowym urządzeniem najnowszej generacji. Zakupiliśmy również kolejny nowoczesny aparat USG klasy premium by diagnostyka ultrasonograficzna cały czas była u nas na najwyższym poziomie. Dodatkowo w celu poprawy komfortu pacjentów i diagnostyki laryngologicznej będzie możliwość wykonywania badań video endoskopowych – dodaje Adrian Szewczyk.

W ramach poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej został doposażony gabinet w nowoczesną LED-ową lampę zabiegową oraz narzędzia chirurgiczne do wykonywania zabiegów uwalniania cieśni nadgarstka.
Wszystkie gabinety lekarskie zostały wyposażone w nowoczesne monitory wysokiej rozdzielczości oraz nowoczesne i oszczędne drukarki.

Ostatnim zakupem w ramach projektu jest nowa dźwig osobowy, który zastąpił wyeksploatowaną windę.
- Cieszę się z nowych inwestycji w naszej przychodni, placówka samorządowa zapewnia opiekę zdrowotną kilkunastu tysiącom pacjentow, staramy się sukcesywnie poprawiać zarówno standard obiektu, jak i jego wyposażenie tak, by pacjenci mogli korzystać z usług na wysokim poziomie – mówi burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

   

   

 


do góry  |