AKTUALNOŚCI

Zaczynamy lato pełne atrakcji
(25.06.2018)

A A A

 

  

Wakacje rozpoczęte, przed dziećmi i młodzieżą dwa miesiące odpoczynku i wakacyjnych wyjazdów. Ale także i ci, którzy pozostaną w trakcie lata w Świebodzicach, nie będą mieli powodów narzekać na nudę. Miasto przygotowało wiele atrakcyjnych wydarzeń, cyklicznych zajęć i otwartych spotkań dla wszystkich mieszkańców.

Od 2 lipca startują bezpłatne zajęcia i warsztaty w Miejskim Domu Kultury, 8 lipca zapraszamy całe rodziny na Bubble Day, czyli puszczanie gigantycznych baniek w Parku Miejskim. Kolejny weekend, czyli 15 lipca, to bardzo widowiskowa i przyciągająca mieszkańców impreza - VI Międzynarodowy Konkurs Powożenia Tradycyjnego im. Księżnej Daisy von Pless, już po raz trzeci próba terenowa będzie się odbywać w świebodzickim Rynku.

22 lipca to Dolny Śląsk Tour – wyścig rowerowy etap III o Puchar Burmistrza Miasta Świebodzice.

Sierpień odbywać się będzie pod znakiem wesołych niedziel dla najmłodszych w Parku Miejskim – cyklicznie będziemy się spotykać na zabawach z klaunami, szczudlarzami, a na finał oczywiście największa impreza plenerowa, czyli Piknik Lotniczy – 25-26 sierpnia.

Równolegle odbywać się będzie mnóstwo wydarzeń sportowych, jak co roku będzie zumba i joga w Parku Miejskim, turnieje koszykówki ulicznej, piłki plażowej, ręcznej i nożnej (obiekty OSiR) i szalone piątki z dmuchańcami w parku – przez cały lipiec i sierpień.

Zapraszamy do korzystania.

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

  

 


do góry  |