OFERTA INWESTYCYJNA

 

Budżet obywatelski

A A A

  BUDŻET PARTYCYPACYJNY - ARCHIWUM

  

  

 

Rusza budżet obywatelski 2018 
(07.07.2017)

Po raz kolejny zapraszamy świebodziczan do współtworzenia planu inwestycji w mieście. W ramach budżetu obywatelskiego na 2018 rok można zgłaszać propozycje zadań do wykonania, za pośrednictwem specjalnego formularza, dostępnego na naszej stronie internetowej.

 

Pierwszy etap, czyli zgłaszanie wniosków potrwa do 31 sierpnia.

Propozycje można przesyłać drogą elektroniczną na adres weronika.tomczyk@swiebodzice.pl lub wrzucając kartkę do oznaczonej urny, która znajduje się na parterze ratusza.

Po zakończeniu naboru wniosków, w drugiej fazie, zgłoszone propozycje zostaną przekazane do rozpatrzenia odpowiednim wydziałom Urzędu Miejskiego, które ocenią stopień ich zaawansowania, a także nakłady finansowe potrzebne do ich realizacji. Propozycje, które zostaną pozytywnie zweryfikowane pod względem formalnym, prawnym i finansowym będą wpisane do budżetu na 2018 rok. Listę zatwierdzonych zadań poznamy pod koniec roku

Formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie internetowej Świebodzic www.swiebodzice.pl, w zakładce Budżet partycypacyjny 

Warto dodać, że niemal wszystkie zadania, zgłoszone przez mieszkańców do budżetu na 2016 rok, zostały zrealizowane. Obecnie trwa realizacja zadań, zgłoszonych do budżetu 2017. To np. remont ulicy Mieszka I, po rozstrzygnięciu przetargów rozpocznie się m. in. zagospodarowanie skweru przy ul. Wiejskiej czy remont nawierzchni ulicy Modrzejewskiej. Wykonany już został II etap remontu nawierzchni chodnika przy ul. Parkowej.


PLIK DO POBRANIA:


 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

 

 

strona główna  |  do góry  |