Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Miasta Partnerskie

WALDBRÖL - NIEMCY

Zdjecie15 października 1996 roku podpisana została umowa partnerska niemieckiego miasta Waldbröl ze Świebodzicami. Podpisana umowa po 4 - letniej współpracy, nawiązywaniu kontaktów, wzajemnym poznawaniu i budowaniu zaufania stała się gwarantem partnerskich układów na różnych płaszczyznach życia gospodarczego, kulturalnego, organizacji społecznych i politycznych.

Dzięki tym partnerskim układom nawiązane zostały przyjacielskie kontakty z miastem Jüterbog pod Berlinem i Witham, leżącym w południowo - wschodniej Anglii.

Nawiązane kontakty to nie tylko wizyty władz samorządowych miasta, ale przede wszystkim konkretna realizacja podjętych zobowiązań i zadań. Do tradycji należy już wymiana grup młodzieżowych, wizyt nauczycieli, dyrektorów szkół, obozy, udział w targach i wystawach.

Jedną z podstawowych form rozwoju układów partnerskich jest płaszczyzna gospodarcza, stwarzająca możliwości wzbogacenia rynku produkcyjnego, kooperacyjnego, tworzenia nowych stanowisk pracy. W takiej polityce i strategii układów partnerskich zaprzyjaźnionych z miastami Europy władze miasta upatrują daleko idące korzyści, zmierzające do rozwoju gospodarczego. Miasto otwarte jest na to co lepsze, perspektywiczne, gwarantujące nowy styl i europejską jakość.

 

Obchody Jubileuszu 20-lecia współpracy partnerskiej

 

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 443

Powrót