Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Miasta Partnerskie

WALDBRÖL - NIEMCY

Zdjecie15 października 1996 roku podpisana została umowa partnerska niemieckiego miasta Waldbröl ze Świebodzicami. Podpisana umowa po 4 - letniej współpracy, nawiązywaniu kontaktów, wzajemnym poznawaniu i budowaniu zaufania stała się gwarantem partnerskich układów na różnych płaszczyznach życia gospodarczego, kulturalnego, organizacji społecznych i politycznych.

Dzięki tym partnerskim układom nawiązane zostały przyjacielskie kontakty z miastem Jüterbog pod Berlinem i Witham, leżącym w południowo - wschodniej Anglii.

Nawiązane kontakty to nie tylko wizyty władz samorządowych miasta, ale przede wszystkim konkretna realizacja podjętych zobowiązań i zadań. Do tradycji należy już wymiana grup młodzieżowych, wizyt nauczycieli, dyrektorów szkół, obozy, udział w targach i wystawach.

Jedną z podstawowych form rozwoju układów partnerskich jest płaszczyzna gospodarcza, stwarzająca możliwości wzbogacenia rynku produkcyjnego, kooperacyjnego, tworzenia nowych stanowisk pracy. W takiej polityce i strategii układów partnerskich zaprzyjaźnionych z miastami Europy władze miasta upatrują daleko idące korzyści, zmierzające do rozwoju gospodarczego. Miasto otwarte jest na to co lepsze, perspektywiczne, gwarantujące nowy styl i europejską jakość.

 

Obchody Jubileuszu 20-lecia współpracy partnerskiej

 

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 244

Powrót