Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Dyrektor Beata Wiciak

Nowa Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej

Opublikowano: 21-07-2022
Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Świebodzicach to miejsce tętniące życiem. Instytucja stale rozwija się dla swoich czytelników oferując nie tylko ciekawe nowości wydawnicze, ale również bogatą ofertę zajęć kulturalnych.

Od lipca oficjalnie nową Dyrektor MBP została Beata Wiciak.

Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicz w Poznaniu na kierunku Bibliotekarstwo i informacja naukowa oraz Collegium Witelona (dawniej PWSZ) w Legnicy na kierunku Edukacja Dorosłych.

Z MBP w Świebodzicach związana od 10 września 1990 roku. Praca w Bibliotece była jej dziecięcym marzeniem, które z sukcesem zrealizowała. Przeszła wszystkie szczeble biblioteczne od młodszego bibliotekarza przez bibliotekarza, starszego bibliotekarza, kustosza i starszego kustosza, by ostatecznie stanąć na czele tej instytucji. W 2021 roku stworzyła grupę Biblioteka przyjazna Seniorom, mającą na celu aktywizację osób 50+ poprzez rozmaite zajęcia, inicjatorka Żywej Biblioteki i Bookcrossingu. Jest również moderatorem działającego od 16 lat  Dyskusyjnego Klubu Książki. W życiu prywatnym, jak sama mówi jest szczęśliwą Mamą i Babcią.

Nowej Dyrektor życzymy powodzenia i wielu kolejnych ciekawych pomysłów.

Na stanowisku zastąpiła wieloletnią, cenioną Dyrektor instytucji Małgorzatę Grudzińską, której również serdecznie dziękujemy za świetną współpracę.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 356

Powrót