Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Krąg życzliwości oplótł ratusz

Opublikowano: 25-05-2018
- Jesteśmy różni, inni, ale wszyscy piękni i równi pod wspólnym dachem nieba – takie przesłanie popłynęło dziś w Świebodzicach podczas II Świebodzickiego Dnia Akceptacji i Zrozumienia. Utworzyliśmy wyjątkowy, pełen dobrej energii, krąg życzliwości wokół ratusza, a później wszyscy uczestnicy wydarzenia przeszli do Parku Miejskiego, by wspólnie bawić się, poznawać, uczyć wzajemnej tolerancji i szacunku.
Druga edycja wydarzenia, mającego podkreślić, jak ważne jest zrozumienie dla inności i niepełnosprawności, rozpoczęła się o godz. 9:00 mszą świętą w kościele pw. Św. Piotra i Pawła. Następnie uczestnicy spotkali się w Rynku, by utworzyć krąg życzliwości. Ratusz został opleciony charakterystyczną, błękitną wstęgą, którą chwycili wszyscy zgromadzeni dając w ten sposób wyraz jedności z osobami niepełnosprawnymi.

Następnie barwny, rozśpiewany pochód "pod wspólnym dachem nieba” – błękitnym kawałkiem płótna, który uczestnicy trzymali nad głowami - udał się ulicami miasta do Parku Miejskiego, gdzie zorganizowane zostały gry i zabawy dla uczestników happeningu. Wystąpił także zaprzyjaźniony Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

Organizatorem i pomysłodawcą Świebodzickiego Dnia Akceptacji i Zrozumienia jest Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach oraz Stowarzyszenie Wypożyczalnia „Centrum”. Patronem Honorowym jest Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, który wziął udział w kręgu życzliwości i przemarszu tolerancji.

- Dziękując za to wyjątkowe wydarzenie chciałbym podkreślić, że my, w Świebodzicach, dzień tolerancji i zrozumienia mamy tak naprawdę na co dzień. Osoby niepełnosprawne są ważną częścią naszej społeczności, uczestniczą w życiu miasta, są naszymi przyjaciółmi – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

I to są fakty, bo wszystkie organizacje zajmujące się wsparciem i opieką nad osobami z wszelkimi niepełnosprawnościami, uczestniczą aktywnie w życiu miasta: to zarówno uczniowie ZSS i podopieczni Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci, ale także dorośli, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy, Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej, i wiele innych organizacji.

W przemarszu wzięli udział także radni miejscy i powiatowi.
Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 140

Powrót