Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Złaz dolnośląskich turystów w Świebodzicach

Opublikowano: 09-05-2018
Jeśli lubicie piesze wycieczki i wędrowanie z plecakiem po górskich czy leśnych ścieżkach – nie może Was zabraknąć w najbliższą niedzielę w Świebodzicach.
Ocena kondycji finansowej jednostek samorządu terytorialnego, umożliwiająca przygotowanie rankingu, została przeprowadzona w oparciu o kryteria merytoryczne, bazujące na zestawie wskaźników, m. in. udział dochodów własnych, wydatków inwestycyjnych, udział środków europejskich czy relacja wydatków inwestycyjnych do dochodów własnych.

13 maja, na terenie kompleksu OSiR przy ul. Rekreacyjnej 1, odbędzie się XVI Złaz Turystów Pieszych Dolnego Śląska, pod patronatem Burmistrza Miasta Świebodzice Bogdana Kożuchowicza.

Jak to w turystyce zostało przyjęte, impreza, której początek zaplanowano na godz. 13:00, będzie zwieńczeniem wędrówki turystów, która jest esencją tego wydarzenia.

Organizatorem złazu jest działające w naszym mieście koło PTTK Świebodzice Łaziki, które powstało w 2016 roku przy Miejskim Domu Kultury, przy współpracy z Oddziałem Świdnickim PTTK oraz Dolnośląskim Zespołem Turystyki Pieszej, działającym przy Porozumieniu Oddziałów Dolnośląskich PTTK Województwa Dolnośląskiego.

W trakcie złazu przewidziano wręczenia wyróżnień, poczęstunek oraz inne niespodzianki. W złazie mogą uczestniczyć turyści piechurzy, turyści rowerowi a nawet zmotoryzowani. Uroczyste otwarcie złazu - godz.13:00, o godz. 14:00 zwiedzanie miasta.

Wszystkich miłośników turystyki gorąco zapraszamy do Świebodzic.
Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Złaz dolnośląskich turystów w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 130

Powrót