Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Bo taki jubileusz to wielka radość

Opublikowano: 25-04-2018
Ponad setka propozycji na hasło, które będzie nam towarzyszyć przez cały rok obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – to prawdziwy powód do radości. Bo fakt, że tak wielu mieszkańców– w bardzo różnym wieku – zadało sobie trud, by usiąść, pomyśleć i przygotować własną propozycję – jest niezwykle budujący i pokazuje, że to ważne dla nas święto. Święto, z którego powinniśmy się przede wszystkim cieszyć.
- Dlatego wybrane przez nas hasło nawiązuje właśnie do tej radości. Cieszymy się, bo jest z czego– podkreślał Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz podczas uroczystego spotkania ze wszystkimi uczestnikami konkursu na miejskie hasło obchodów rocznicy.

Spotkanie odbyło się 24 kwietnia w Miejskim Domu Kultury, z udziałem bardzo licznej grupy mieszkańców. Dyplomy i nagrody dla uczestników, oprócz burmistrza Bogdana Kożuchowicza, wręczali także: Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans oraz prezesi dwóch spółek miejskich, będący fundatorami upominków: Kacper Nogajczyk prezes ZGK Świebodzice Sp. z o.o. oraz Piotr Zalewski, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o.. Obaj panowie ufundowali dla wszystkich uczestników konkursu bardzo wyjątkowe prezenty – każdy otrzymał flagę.

Do konkursu zgłoszono ponad setkę propozycji, a jury wybrało hasło zaproponowane przez gimnazjalistę Kacpra Nosala: „Stulecie Niepodległości źródłem Świebodziczan radości”. Będzie ono towarzyszyć wszystkim miejskim wydarzeniom, organizowanym w ramach obchodów tej ważnej rocznicy przez cały 2018 rok. Przypomnijmy tylko, że patronat nad obchodami setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj suwerenności w Świebodzicach objęła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. A w ramach wydarzeń zaplanowano jeszcze m. in. rodzinny quiz historyczny, „sportową setkę” podczas Dni Świebodzic, „Projekcje w kinie Wolność” – cykl spotkań filmowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej a także konkurs plastyczny, zorganizowany przez dwutygodnik społeczno-samorządowy „Gazeta Świebodzicka” pod hasłem „Biało-czerwone – moje barwy narodowe”. Uroczyste rozstrzygnięcie tego konkursu, na którym napłynęło bardzo dużo prac, już w czwartek, 26 kwietnia.


Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 145

Powrót