Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

My wszyscy z Trójki…

Opublikowano: 23-04-2018
Wychowała pokolenia świebodziczan, jest chlubą i dumą Świebodzic, punktem orientacyjnym na mapie i kuźnią wybitnych osobowości. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w piątek 20 kwietnia świętowała 60 lat swojego istnienia.
W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości: Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska – absolwentka Trójki; parlamentarzyści, przedstawiciele władz powiatowych, Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, Zastępca Burmistrza Krystian Wołoszyn, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, radni miejscy i powiatowi, ksiądz dziekan Józef Siemasz. Szkoła gościła także Wicekuratora Dolnośląskiego Janusza Wrzala, a także gości z zaprzyjaźnionego miasta Jilemnice w Czechach.

W sali gimnastycznej zebrała się społeczność szkolna, absolwenci i emerytowani nauczyciele, szczególnie gorąco i ciepło witani przez swoich dawnych wychowanków.

Bo, jak podkreślała dyrektor SP 3 Jolanta Styrna-Grossman, osiągnięcia i bogata historia szkoły, to wynik pracy uczniów i absolwentów, byłych i obecnych nauczycieli, całych pokoleń, które uczęszczały do tej szkoły.

- Trójka połączyła i wychowała wiele pokoleń świebodziczan, to jeden z symboli Świebodzic – podkreślała dyrektor.
Emocji i ciepłych uczuć pod adresem szkoły nie kryła Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej, świebodziczanka i absolwentka Trójki, która tu rozpoczęła swoją przygodę z działalnością publiczną – jako przewodnicząca samorządu uczniowskiego.

- Trójka to miejsce, gdzie się wychowałam, uczyłam, gdzie uczyły się moje dzieci. Każdy kąt tej szkoły znam, pamiętam gdzie była matematyka, język polski. To, kim jestem, zaczęło się dziać w SP 3 - podkreślała pani minister. – Składam gratulacje za 60 lat odpowiedzialności, dbałości nie tylko o edukację, relację z rodzicami, nieustające remonty. Warto mieć burmistrza, który był nauczycielem, bo jemu nie trzeba tłumaczyć, że są potrzebne tablice multimedialne, pomoce, czy winda w szkole integracyjnej. Gratuluję pani dyrektor i gratuluję panu burmistrzowi.

- Przyłączając się do podziękowań i gratulacji przekazuję je na ręce pani dyrektor dla wszystkich tych, którzy przez lata tworzyli tę wyjątkową szkołę i jej klimat – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Najserdeczniejsze życzenia dla pedagogów, nauczycieli, pracowników i społeczności szkolnej– jesteście jedną, wspaniałą rodziną.

Burmistrz Bogdan Kożuchowicz zapowiedział także, że w Trójce planowane jest utworzenie klasy sportowej o profilu piłka ręczna. To nawiązanie do tradycji szkoły, która przed laty była mocno usportowiona.

Po części oficjalnej przyszła ta lżejsza – czyli część artystyczna. W podróż w przeszłość zabrali nas uczniowie klasy czwartej, o Trójce zaśpiewały także maluchy z zaprzyjaźnionego Publicznego Przedszkola nr 3 „Niezapominajka”. A szczególny aplauz otrzymały emerytowane nauczycielki, które odśpiewały wesołą piosenkę o jesieni życia - która w ich wykonani okazała się pełnym energii i radości hymnem.

W dalszej części goście udali sie na zwiedzanie szkoły, przeglądanie starych szkolnych kronik i rozmowy przy kawie.
* * *

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 kształci obecnie około 600 uczniów, nad których wychowaniem czuwa 50 nauczycieli. Szkoła w ostatnich dziesięciu latach przeszła wiele remontów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dzięki szczególnej dbałości o bazę oświatową burmistrza Bogdana Kożuchowicza Trójka – podobnie jak wszystkie inne placówki w mieście – przeszła termomodernizację (wartość ok. 2 mln zł) i gruntowne doposażenie.

Nakłady na poprawę stanu bazy oświatowej w mieście oraz podniesienie jakości kształcenia w świebodzickich szkołach w ostatnich 10 latach wyniosły ok. 20 mln zł.


Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 136

Powrót