Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Wysoki pre-rating dla Świebodzic

Opublikowano: 11-04-2018
Z prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować, że miasto Świebodzice uzyskało bardzo wysoką ocenę pre-ratingową, mieszczącą się na poziomie między AAA a BBB+. Na 2792 jednostki samorządu terytorialnego w Polsce zaledwie 319 posiada ocenę równą lub wyższą od uzyskanej przez gminę Świebodzice (BBB+).
Ocena jest dowodem na to, że gmina w sposób odpowiedzialny i racjonalny zarządza środkami publicznymi, w pełni wypełniając mandat zaufania od mieszkańców.

Badania pre-ratingowe wykonała - na zlecenie Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego (FRRK) -Agencja Ratingowa INC Rating z Poznania, podlegająca Europejskiej Komisji Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych w Paryżu. Ocenę gmina otrzymała bezpłatnie.

- Jak czytamy w ocenie dr hab. Pawła Śliwińskiego, prof. nadzwyczajnego UEP i Prezesa Zarządu Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego, Gmina Świebodzice jest wiarygodnym partnerem biznesowym – mówi Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz. – W opinii ekspertów w naszej gminie zarządza się mądrze i roztropnie finansami, a sytuacja finansowa gminy jest jak najbardziej bezpieczna i stabilna. Dla mnie jest to opinia szczególnie cenna, bo przygotowana przez niezależnych fachowców, na zlecenie niezależnej fundacji, a więc opinia w pełni obiektywna i oparta na twardych danych, pochodzących z Ministerstwa Finansów, Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz Głównego Urzędu Statystycznego.

Pre-rating w pełni potwierdza to, co podkreślam za każdym razem: sytuacja finansowa naszej gminy jest bardzo dobra, mamy duże możliwości inwestycyjne, a polityka wydatków i inwestycji jest prowadzona w sposób racjonalny i z pożytkiem dla mieszkańców.
Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 115

Powrót