Z pomocą dla poszkodowanych w wypadku | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Z pomocą dla poszkodowanych w wypadku

Opublikowano: 03-04-2018
W sobotę, 31 marca, w godzinach porannych, na trasie wylotowej ze Świebodzic w kierunku Dobromierza (droga krajowa nr 34) doszło do groźnego wypadku. Z drogi wyleciał autokar turystyczny, którym podróżowało ponad 30 obywateli Rosji, w różnym wieku.
Jak poinformowała policja, autobus zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka osobowym oplem, który z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas. W wyniku wypadku autokar przewrócił się na bok i wpadł do przydrożnego rowu. Ucierpiało 11 osób, które zostały przetransportowane do szpitali m. in. we Wrocławiu, Świdnicy i Wałbrzycha.

Tuż po zdarzeniu na miejscu wypadku pojawił się burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz oraz Zastępca Burmistrza Krystian Wołoszyn, którzy natychmiast zorganizowali doraźną pomoc dla poszkodowanych.

Osoby, które nie ucierpiały bezpośrednio, zostały skierowana do Hotelu Księżyc, gdzie gmina zapewniła im posiłek, ciepłe napoje i wszelką pomoc. Gmina zorganizowała także tłumacza języka rosyjskiego (to mieszkanka naszego miasta, pochodząca z Kazachstanu, pani Luba Paszkowska).

Turyści wyjechali do kraju tego samego dnia, w godzinach wieczornych. Większość poszkodowanych, która trafiła do szpitali, czuła się na tyle dobrze, że osoby te wypisały się na własną prośbę. Z naszych informacji wynika, że na hospitalizacji pozostały dwie najciężej ranne osoby, które trafiły do Wrocławia.
Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 271

Powrót