Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Wiosna, ach to ty

Opublikowano: 23-03-2018
W pierwszy dzień wiosny, przy dźwiękach przeboju Marka Grechuty i w odświętnie udekorowanej sali, którą opanowały wielkanocne babki, kurczaczki i zające - w takiej wyjątkowej scenerii odbyło się w środę, 21 marca, wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną.
Wręczenia upominków i dyplomów dokonał Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz, który nie krył swojego podziwu dla plastycznych talentów i pomysłowości twórców. - Z edycji na edycję kartki zgłaszane do konkursu są coraz piękniejsze. To sama przyjemność móc je oglądać, a i niemały dylemat wybrać te, które zostaną nagrodzone. Dziękuję, że kolejny rok z rzędu chcecie się z nami bawić i w ten szczególny sposób świętować Wielkanoc - powiedział burmistrz Bogdan Kożuchowicz, po czym złożył zebranym serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt.

Choć do pracy przysiedli wszyscy - maluchy, młodzież i dorośli, efekt za każdym razem był identyczny - urzekające, wyjątkowe i wdzięczne kartki. Było więc w czym wybierać, co potwierdzić mogli sami obecni na uroczystości. Sala w Miejskim Domu Kultury została bowiem udekorowana zgłoszonymi pracami.

Zgodnie z tradycją autorzy najpiękniejszych kartek zostali nagrodzeni nie tylko rzeczowo, ale i w sposób szczególny. Ich dzieła wydrukowano i rozesłano do instytucji, przedsiębiorstw i osób współpracujących z Urzędem Miejskim. W ich gronie była także ta najważniejsza kartka - zaadresowana na Pałac Apostolski w Watykanie, która trafi do rąk Papieża Franciszka.

A skoro święta to czas odwiedzin i wizyt u przyjaciół, korzystając z obecności z Miejskim Domu Kultury Burmistrz Bogdan Kożuchowicz wstąpił do pań, które w sąsiedniej sali brały udział w warsztatach florystycznych. Uczestniczki, pod okiem instruktora, wykonywały dekoracje wielkanocne oraz wiosenne kompozycje. Na stole królował więc bukszpan, a wśród pań atmosfera serdeczności, relaksu i dobrej zabawy.
Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 117

Powrót