Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Jest przetarg na kręgielnię

Opublikowano: 30-01-2018
Gmina Świebodzice ogłosiła przetarg w celu wyłonienia firmy, która dokona modernizacji kręgielni miejskiej, a to oznacza, że kolejny obiekt sportowy w mieście przejdzie gruntowny remont i zostanie dostosowany do potrzeb mieszkańców.
Gmina Świebodzice otrzyma na to zadanie 614 tys. zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wniosek o dofinansowanie zadania został złożony w czerwcu 2017 roku, w ramach pilotażowego konkursu, pn. "Mały Klub Sportowy" i zakładał przebudowę wraz z rozbudową istniejącej kręgielni przy ul. Rekreacyjnej. Wniosek otrzymał ocenę pozytywną, dzięki czemu przyznano wsparcie w wysokości 614 tys. zł netto. Koszt całkowity projektu to 1 mln 550 tys. zł brutto.

Będzie to kolejny obiekt sportowy w Świebodzicach, poddany gruntownej modernizacji. Tak było m. in. ze stadionem przy ul. Sportowej, który przeszedł gruntowną przebudowę i rozbudowę wraz z powstaniem nowego obiektu o charakterze socjalnym, basenem odkrytym przy ul. Rekreacyjnej (nowy obiekt gastronomiczno-socjalny, boisko plażowe, zagospodarowanie terenu zielonego, nowe brodziki); wreszcie z trwającą właśnie modernizacją Wodnego Centrum Rekreacji (budowa nowych saun, jacuzzi, itd.).
- Staramy się systematycznie poprawiać istniejącą infrastrukturę sportową lub uzupełniać ją o nowe obiekty - jak chociażby skatepark czy plac do street workoutu, bo takie są oczekiwania mieszkańców - podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - To także duży atut naszego miasta dla potencjalnych przyszłych mieszkańców, wybierających do zamieszkania właśnie Świebodzice. Doceniają fakt, że takie niewielkie miasto jak Świebodzice ma tak bogatą i zróżnicowaną ofertę obiektów sportowych. Kręgielnia z pewnością się do tego jeszcze bardziej przyczyni.

Po modernizacji na kręgielni będzie można grać zarówno w kręgle klasyczne, jak i bowling; powstanie wygodna szatnia, widownia oraz małe zaplecze gastronomiczne.

Przetarg został ogłoszony 23 stycznia. Potencjalni wykonawcy mogą zgłaszać swoje oferty do 7 lutego.

Termin wykonania modernizacji kręgielni to koniec października 2018 r.
Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 261

Powrót