Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Na nich zawsze możemy liczyć

Opublikowano: 25-01-2018
Nie opuszczają żadnej zbiórki, chętnie dzielą się tym, co mają najcenniejsze i nie oczekują za to żadnych podziękowań. Ale one się im należą.
Świebodziccy krwiodawcy to grupa ludzi, którzy krwiodawstwo traktują jak coś powszedniego i normalnego, zachęcając do oddawania kwi także swoich bliskich, dzieci, przyjaciół. Włączając się w organizację cyklicznych zbiórek krwi popularyzuje krwiodawstwo w Świebodzicach i przyciąga do siebie coraz większą liczbę osób.

Ostatnia zbiórka krwi miała miejsce w środę, 24 stycznia. W zaparkowanym pod ratuszem krwiobusie pojawiło się 14 osób, z czego 11 mogło oddać krew. Na wszystkich czekały jak zawsze słodkości od ZPC Śnieżka, a także kawa i herbata.

I to nie jest jedyny akcent związany z ideą krwiodawstwa tego dnia. Po południu Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz zaprosił na spotkanie grupę krwiodawców, którzy oddali w ciągu roku największą ilość krwi i zwyciężyli w konkursie organizowanym przez HDK właśnie na największą ilość oddanej krwi.

Są to świebodziczanie: Beata Kuzera, Nela Grzelak, Robert Prokop i Ireneusz Stelmach,. W spotkaniu wzięła także udział Katarzyna Młynarkiewicz Prezes Klubu HDK w Świebodzicach, która także jest wśród rekordzistek jeśli chodzi o ilość oddanego bezcennego leku.

- Państwa gest, to, co robicie dla innych oddając krew, zasługuje na najwyższą wdzięczność i szacunek – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz, obdarowując zaproszonych upominkami i podziękowaniami. Nagrody ufundowały firmy: Schneider Electric Polska Sp. z o.o,. Oddział w Świebodzicach, która od dwóch lat wspiera akcje poboru krwi w naszym mieście, ZPC Śnieżka oraz Burmistrz Miasta Świebodzice. Szefowa Klubu HDK otrzymała od pana burmistrza piękny bukiet kwiatów.

A jeśli chodzi o nasze miasto i świebodzickich krwiodawców – rzeczywiście, jest za co dziękować. Jesteśmy na bardzo wysokiej pozycji w województwie dolnośląskim, jeśli chodzi o oddawanie krwi.

Dobrze obrazują to liczby.

W 2017 roku odbyło się 13 zbiórek krwi, w których krew oddały 322 osoby (zarejestrowanych było 376); podczas rekordowej akcji krew oddały aż 34 osoby.

W sumie w 2017 roku świebodziczanie oddali 144,900 litra krwi. To wspaniały wynik, wielkie gratulacje i podziękowanie dla krwiodawców.

I oczywiście nie zwalniamy tempa w pomaganiu, w 2018 roku organizowane będą kolejne zbiórki, jak zawsze we współpracy z Urzędem Miejskim w Świebodzicach i Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu oraz Miejskim Domem Kultury w Świebodzicach.

Najbliższa już 14 lutego – czyli w Walentynki, stąd nazwa „Zakochani w pomaganiu”. Zapraszamy szczególnie pary – będą dla nich walentynkowe niespodzianki od burmistrza Bogdana Kożuchowicza, a akcja odbędzie się w nowym miejscu – w Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przy ul. Żeromskiego 13-15.

Zapraszamy w godz. 9:00-13:00.

A oto szczegółowy terminarz tegorocznych zbiórek krwi:

Miejski Dom Kultury: 11.04, 13.06, 8.08, 10.10, 12.12

Mobilny Punkt Poboru (krwiobus pod ratuszem): 28.03, 30.05, 25.07, 19.09, 21.11

Dni Świebodzic – 16 lub 17 czerwca


Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 124

Powrót