Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Ścieżki wznowione

Opublikowano: 23-01-2018
Wykonawca budowy ścieżek rowerowych na ulicy Kolejowej wznowił prace po przerwie. W związku z problemami wykonawcy na innych budowach, zmuszony był on do czasowego przerwania robót na ul. Kolejowej. Pomimo nacisków ze strony miasta o jak najszybsze wznowienie prac firma "powróciła" na ul. Kolejową dopiero w drugiej dekadzie stycznia. Aktualnie prace trwają i będą kontynuowane w miarę sprzyjających warunków atmosferycznych. Przepraszamy mieszkańców za utrudnienia z tym związane.
Budowa ścieżek rowerowych i chodników odbywa się w ramach zadania "Wdrażanie strategii niskoemisyjnych w Gminie Świebodzice - Przebudowa i remont dróg w celu wydzielenia ścieżek rowerowych w obrębie ulicy Piasta, Mieszka I, Kolejowej, Zwycięstwa, Stawowej, Świdnickiej, Park Miejski na terenie Gminy Świebodzice". Termin wykonania tego zadania to 30 sierpnia 2018 r.

W ramach tego samego projektu trwa inna, duża inwestycja – przebudowa Placu Dworcowego i budowa Centrum Przesiadkowego. Zadanie jest już w połowie wykonane, jest gotowa kanalizacja deszczowa i sanitarna, oświetlenie uliczne; roboty drogowe, stabilizacja i podbudowa placu manewrowego.

Zakres prac obejmuje przebudowę nawierzchni drogowej z wydzieleniem placu manewrowego dla samochodów i autobusów wraz z ukształtowaniem terenu; budowę zatoki autobusowej i miejsc postojowych. Wykonane zostaną chodniki oraz zielony skwer z kwiatami i krzewami.

Plac zyska nowe ogrodzenie, schody zewnętrzne i pochylnię dla osób niepełnosprawnych.
W ramach prac wybudowana zostanie wiata przystankowa i rowerowa, pojawią się estetyczne kosze na odpadki, siedziska, słupki uliczne.

7 433 750,56 PLN – to całkowita wartość projektu „Wdrażanie strategii niskoemisyjnych w Gminie Świebodzice”.


Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 129

Powrót