Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Ponad 92 tysiące złotych

Opublikowano: 15-01-2018
Świebodzice znów pobiły rekord zbiórki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez cały dzień w hali OSIR i wokół obiektu odbywało się mnóstwo fantastycznych wydarzeń, którym towarzyszyła m. in. zbiórka krwi, robienie najdłuższego ogona latawca, nauka pierwszej pomocy i wiele innych. Jak się bawią i pomagają Świebodzice zobaczyła cała Polska – kilkukrotnie gościliśmy na antenie TVN, TVN24 i TTV.
26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świebodzicach zgromadził, jak co roku, tłumy mieszkańców naszego miasta, chcących wesprzeć orkiestrę, a przede wszystkim cel zbiórki, czyli wyrównanie szans leczenia noworodków. Już od godz. 10:00 rozpoczęło się wielkie granie – ruszył Moto WOŚP, czyli atrakcje motoryzacyjne: przejazdy motocyklami, quadami, off road taxi, nauka jazdy, w tym kontrolowanego poślizgu i wiele innych. Gościem specjalnym Moto WOŚP był Damian Rajczyk, utytułowany quadowiec, który przekazał na licytację swoje liczne trofea.

Główne wydarzenia świebodzickiego finału odbywały się w hali OSiR sp.z o.o., tu grały zespoły rockowe, odbywały się liczne kiermasze, można było postrzelać z łuku czy zagrać w hokeja. Na łasuchów czekały pyszne wypieki, przygotowane przez szkoły i organizacje. Przez cały czas trwania imprezy powstawał najdłuższy ogon latawca.

Świebodzicki Finał otworzyli uroczyście: Zofia Marek szefowa naszego sztabu oraz burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, który od lat wspiera orkiestrę i jest honorowym patronem wydarzenia.

- Jesteśmy tu, by pomagać, wesprzeć piękny cel. Dziękuję całemu sztabowi, Pani Zosi za wielkie zaangażowanie, i wszystkim Państwu – mówił burmistrz. W rozpoczęciu wziął udział także ordynator oddziału geriatrii świebodzickiego szpitala Mikulicz, doktor Robert Bywalec, który poinformował, że dzięki wparciu Orkiestry szpital otrzymał sprzęt za ponad 300.000 zł.

W tym roku Świebodzice były jednym z dziewięciu miast w Polsce, z których transmitowano na żywo orkiestrowe wydarzenia. Na antenie telewizji TVN, TVN24 i TTV można było zobaczyć to, co dzieje się w Świebodzicach: m. in. akcję pierwsza pomoc, start Moto WOŚP-u, czy Światełko do nieba, które transmitował TVN o godz. 20:00 na swojej głównej antenie.

Jednym z ważniejszych punktów wydarzenia była oczywiście licytacja darów od Przyjaciół WOŚP, która w tym roku miała wyjątkowo dużą frekwencję. Licytowano biżuterię, obrazy, gadżety Orkiestry a także vouchery, m. in. przekazany przez burmistrza Bogdana Kożuchowicza Dzień z Burmistrzem Miasta.

- Dziękuję świebodziczanom, znów pokazaliśmy, jakim jesteśmy spaniałym miastem i jak wyjątkowi ludzie tu mieszkają, z wielkimi sercami, za co bardzo, bardzo dziękuję – mówi Zofia Marek, szefowa świebodzickiego sztabu WOŚP. – Dziękuję wspaniałym wolontariuszom, młodzieży ze świebodzickich szkół i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli Orkiestrę.

Podczas finału odbyła się także zbiórka krwi zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi w Świebodzicach. Zebrano ponad 17 litrów bezcennego leku.

Deklarowana kwota zbiórki w Świebodzicach to 92 768,42 zł oraz około 1600 zł z licytacji prowadzonej jeszcze w Internecie. Rok temu zebraliśmy ponad 76 tys. zł.


Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 146

Powrót