Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Elżbieta na finiszu, Jadwiga startuje

Opublikowano: 12-01-2018
Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjać, jedna z największych inwestycji drogowych w Świebodzicach – budowa ulicy Królowej Elżbiety wraz z całą infrastrukturą– zostanie zakończona w przyszłym tygodniu. Wykonawca kilka dni temu położył ostatnią warstwę asfaltu na jezdni, obecnie trwa układanie kostki brukowej na chodnikach i zatoczkach parkingowych. Zmotoryzowani mieszkańcy tej części osiedla mogą już w pełni korzystać z drogi, są jeszcze utrudnienia dla pieszych.
Zadanie było realizowane w dwóch etapach, ale największy zakres prac obejmował etap II, który rozpoczął się w ubiegłym roku. W ramach prac wybudowana została pełna infrastruktura podziemna (kanalizacja sanitarna, deszczowa, sieć wodociągowa, drenaż). Wykonane zostało nowe oświetlenie uliczne, nowa jezdnia o szerokości 6,6 m oraz chodnik obustronny o szerokości 2 m i zatoczki parkingowe.

Droga jest wykonana w najnowocześniejszej technologii – podobną zastosowano tylko na jednej ulicy w mieście, ul. Chmielnej.

Całość prac, zarówno w I jak i II etapie, została sfinansowana w stu procentach z budżetu gminy. Koszt inwestycji to ok. 4,5 mln zł.

- To ważna inwestycja drogowa, komunikująca nową i dynamicznie rozbudowującą się część Osiedla Piastowskiego – mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic. – Funkcjonuje tu przedszkole, przychodnia, osiedle domów, powstają kolejne budynki wielorodzinne. Prace przebiegły sprawnie i wierzę, że nowa droga będzie z korzyścią służyć mieszkańcom.

To jednak nie koniec prac w tym rejonie osiedla. Właśnie wystartowała budowa kolejnej ulicy, będącej niejako przedłużeniem Królowej Elżbiety. Chodzi o ulicę Królowej Jadwigi, przy której powstaje osiedle 18 wielorodzinnych domów.

To zadanie realizuje spółka Green Park Development KTC, która została wybrana w postępowaniu przetargowym. Obecnie wykonywane są roboty instalacyjne: budowa sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej i sieci wodociągowej. Do tego będzie oświetlenie uliczne, chodnik i jezdnia. Termin realizacji – do k. listopada 2018 roku.


Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 113

Powrót