Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Krasickiego w rewitalizacji

Opublikowano: 02-07-2018
Kompleksowe odnowienie ulicy Krasickiego w Świebodzicach, realizowane w ramach rewitalizacji obszarów zdegradowanych, weszło w kolejną fazę prac. Wykonawca zakończył oczyszczanie podwórek i terenów bezpośrednio przyległych do murów miejskich. Obecnie trwają prace w nawierzchni ul. Krasickiego od strony ul. Młynarskiej, ulica jest częściowo zamknięta, nie ma możliwości wjazdu od tej części miasta w ul. Krasickiego.
Wkrótce będą montowane wpusty deszczowe w jezdni, w ramach ustalonego przez wykonawcę harmonogramu prac. Rozpoczyna się także przygotowywanie fundamentów pod budowę komórek i garaży.

W ramach prac firma wykonuje także oczyszczanie murów obronnych, pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, przy planowanym placu zabaw i skwerze rekreacyjnym z siedziskami i zielenią. Mur będzie podświetlony i szczególnie wyeksponowany właśnie przy skwerze rekreacyjnym.

Następne odcinki będą sukcesywnie wykonywane, a wykonawca ma czas na pełne zakończenie zadania do k. czerwca 2019 roku.

- Jestem przekonany, że ulica Krasickiego dostanie dzięki tym pracom drugie życie – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Cieszę się, że dzięki pozyskanemu dofinansowaniu kolejna część ścisłego Śródmieścia stanie się miejscem estetycznym i przyjaznym mieszkańcom.
* * *

5,7 mln zł – to wartość całego projektu rewitalizacji, w skład którego wchodzą: ulica Krasickiego, Słowackiego i Piaskowa oraz budowa świetlicy środowiskowej na Osiedlu Sudeckim. Dofinansowanie ze środków UE to 3 mln zł.


Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 175

Powrót