Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Świebodzice na rowerach!

Opublikowano: 21-09-2018
Wspólne, z mieszkańcami, otwarcie Centrum Przesiadkowego i ścieżek rowerowych, przejazd ścieżkami do Rynku, parada wokół ratusza i świetna zabawa w pełnym słońcu – tak wyglądał w Świebodzicach doroczny Happening Rowerowy organizowany w ramach Europejskiego Dnia Zrównoważonego Transportu.

W tym roku happening miał dodatkowy akcent. Choć obie inwestycje są już od dawna w użytkowaniu, to właśnie dziś 21 września, burmistrz Bogdan Kożuchowicz wspólnie z mieszkańcami, symbolicznie otworzył nowo wybudowane Centrum Przesiadkowe oraz ścieżki rowerowe.

- Oba te zadania mają przede wszystkim służyć mieszkańcom, zachęcać do korzystania z alternatywnych form komunikacji: rowerowej, kolejowej, autobusowej – a to właśnie skupia Centrum – mówił burmistrz, który także przyjechał na plac przed dworcem na rowerze. – Oba te zadania, zrealizowane w ramach ograniczania skutków tzw. niskiej emisji, mają także wpływać na lepsze powietrze w naszym mieście. Łączny koszt to prawie 5 mln zł. A za chwilę będzie tu przyjeżdżać nasz czwarty autobus miejski w ramach nowej linii, którą mam nadzieję będzie podróżować jeszcze więcej świebodziczan. Wspólnie dbajmy o nasze środowisko.

Po symbolicznym otwarciu CP i ścieżek wszyscy wsiedli na rowery i pojechali do Rynku. W wesołym, rowerowym peletonie pojechali radni, prezesi spółek miejskich, uczniowie świebodzkich szkół, nasze aktywne seniorki, policyjny patrol także na dwóch kółkach (rowery niedawno kupił samorząd), mieszkańcy miasta, którzy przyjechali z dziećmi.

Następnie grupa dołączyła do zebranych w Rynku rowerzystów i wszyscy razem przejechali we wspólnej paradzie ulicami miasta. Na placu ratuszowym odbyła się główna część imprezy, czyli konkursy i zabawy edukacyjne, przeprowadzone m. in. przez naszą Straż Miejską, znakowanie rowerów, pokazy teakwon-do klubu Taipan, poducha do skakania. Uczestnicy happeningu otrzymali też upominki – bidony rowerowe, ufundowane przez Burmistrza Miasta i szefów spółek miejskich: ZWiK i ZGK.


 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 214

Powrót