Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Tu się ratuje życie

Opublikowano: 24-09-2018
Na niewielkim poddaszu mają swój dom, swój azyl, schronienie i czasami ostatnią deskę ratunku. – Dziękujemy za to miejsce, wielu z nas ocaliło ono życie – tak mówią członkowie Stowarzyszenia „Odnowa”, który w sobotę 22 września świętowało 10-lecie prowadzenia w Świebodzicach Klubu Abstynenta.

Stowarzyszenie kilka lat temu dostało od miasta pomieszczenia w Centrum Rehabilitacji Społecznej, kilka niewielkich pokoi na poddaszu starej, pięknie odrestaurowanej willi. Członkowie klubu mogą się tu spotyka, organizować sesje terapeutyczne, mityngi. Dziesiątki, jeśli nie setki ludzi wyszło dzięki temu z uzależnienia różnego typu.

Jubileusz był okazją do podziękowania za wsparcie władzom samorządowym. Klub zaprosił na swoje spotkanie Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza, Przewodniczącego RM Łukasza Kwadransa i Wiceburmistrza Krystiana Wołoszyna.

- Dziękujemy panie burmistrzu, że pan nam dał to schronienie, że zrozumiał Pan nasze potrzeby, bo to miejsce jest dla nas drugim domem. Przyjeżdżają do nas na terapię ludzie z okolic po pomoc i tu ją otrzymują – mówił wieloletni szef Klubu Bolesław Nowak.

- Widzę, jaki ogrom dobrej pracy Państwo wykonują, to tylko utwierdza nas w przekonaniu, że decyzja o utworzeniu takiego miejsca była niezbędna i dobra. Wyrażam ogromną wdzięczność za to, co tutaj robicie, Państwa praca jest po prostu nie do przeceniania. Zawsze możecie liczyć na nasze wsparcie – deklarował w imieniu samorządu Bogdan Kożuchowicz. Goście podarowali klubowi prezent.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 213

Powrót