Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

„Starsza młodzież” rządzi

Opublikowano: 08-10-2018
Symbolicznym przekazaniem klucza do miasta przez Burmistrza Bogdana Kożuchowicza rozpoczęły się w Świebodzicach doroczne Senioralia. Piękna, sobotnia pogoda sprzyjała radosnej zabawie.Wszystko rozpoczęło się w Rynku tuż pod ratuszem. Burmistrz Bogdan Kożuchowicz przekazał na ręce Aleksandra Jermakowa, Przewodniczącego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Świebodzicach, ogromny klucz do symbolicznych bram miasta.

- Z przyjemnością przekazuję na Wasze ręce klucz do miasta, dziękuje za wspaniale przygotowaną imprezę, dziękuję gościom, którzy do nas przyjechali - mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Jestem dumny, że w Świebodzicach mamy tak aktywnych i pełnych energii seniorów. Zresztą, patrząc na Państwa, to ja w ogóle proponuję nie używać słowa seniorzy - ja tu widzę starszą młodzież!

Na nasze Senioralia przyjechało aż 9 zespołów z całego województwa, zaprezentowali się także gospodarze, czyli Akord działający przy PZERiI.

Gości zaprosił Aleksander Jermakow, szef Związku, który dziękując zespołom za uczestnictwo, podkreślał także, że nie byłoby tego i wielu innych wydarzeń, gdyby nie bardzo dobra współpraca z samorządem.

- Dziękujemy za wszelką życzliwość i wsparcie, wiemy, że seniorzy mogą liczyć na pomoc ze strony władz miasta - mówił Aleksander Jermakow.

Słowa podziękowania skierowano także do obecnych na uroczystości Przewodniczącego Rady Miejskiej Łukasza Kwadransa oraz Wiceprzewodniczącego Jana Klepca. W uroczystości otwarcia Senioraliów wziął także udział ksiądz dziekan Józef Siemasz.

Po odśpiewaniu żartobliwej piosenki barwny korowód udał się pod pomnik Jana Pawła II, gdzie odśpiewano Barkę, a potem wszyscy przeszli do Parku Miejskiego, gdzie odbyła się główna część imprezy. Tu zespoły prezentowały się na scenie, można było zjeść pyszne ciasto domowej roboty, przygotowane przez panie ze Związku - i w promieniach pięknego, jesiennego słońca, spędzić przyjemnie sobotnie popołudnie.

Gratulujemy udanej imprezy.

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 324

Powrót