Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Świebodzice dla Niepodległej 

Opublikowano: 15-11-2018
Msza święta za Ojczyznę, złożenie kwiatów pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego, patriotyczny pokaz laserowy na ratuszu – to w sobotę 10 listopada, a 11 doroczny Bieg Niepodległości oraz Marsz Nordic Walking ze wspaniałą frekwencją. Tak Świebodzice uczciły setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Msza w intencji Ojczyzny odprawiona została w kościele pw. Św. Mikołaja. Wzięli w niej udział m. in. Poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska, Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, radni kończącej się kadencji oraz nowo wybrani samorządowcy, a także burmistrz elekt Paweł Ozga.

Po uroczystej eucharystii delegacje złożyły wiązanki i zapaliły znicze pod tablicą upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego. A o godz. 19:00 w Rynku rozpoczął się patriotyczny pokaz świetlny, przygotowany z okazji rocznicy. Już od godz. 17:00 ratusz przybrał narodowe barwy, a o momentem kulminacyjnym było laserowe widowisko, nawiązujące do historii państwa, postaci wielkich Polaków, a także lokalnych akcentów, jak legenda o Gustavie Beckerze. Ogromne wrażenie zrobiły także „płonące” fontanny, zamontowane tuż przed ratuszem.

Pokaz przyszło obejrzeć bardzo wielu mieszkańców, dziękujemy za tak liczny udział.

- Dziękuję, że tego dnia chcieliśmy być razem i świętować to ważne święto. Prawdziwy patriotyzm wypływa z serca i jest widoczny nie w słowach, ale w działaniach – podsumowuje burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

W niedzielę 11 listopada entuzjaści aktywnego wypoczynku mogli wziąć udział w Biegu Niepodległości i Marszu Nordic Walking. Na starcie stanęło bardzo wiele osób, pogoda także dopisała.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 341

Powrót