Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Królewska ulica

Opublikowano: 15-11-2018
Ulica już od wielu miesięcy służy mieszkańcom nowo budowanego osiedla, ale oficjalny odbiór inwestycji odbył się w środę 14 listopada.Ulica Królowej Jadwigi, będąca przedłużeniem ulicy Królowej Elżbiety, jest ważnym elementem komunikującym nową i mocno rozbudowującą się część Osiedla Piastowskiego. Obecnie w rejonie tej ulicy powstaje osiedle domów wielorodzinnych realizowane przez firmę Green Park.

- Ten fragment osiedla ma ogromny potencjał rozwojowy, dynamicznie się rozrasta, dlatego budowa zarówno Królowej Jadwigi, jak i wcześniej Królowej Elżbiety była dla mnie oczywistą koniecznością – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz.
Budowa ulicy Królowej Jadwigi (350 m) kosztowała 1,04 mln zł, powstała nowa nawierzchnia jezdni i chodnika z kostki betonowej oraz oświetlenie plus kanalizacja sanitarna, deszczowa i sieć wodociągowa.

Wraz z ul. Królowej Elżbiety gmina zainwestowała w infrastrukturę drogową 4,5 mln zł. To jedna z ważniejszych inwestycji drogowych minionej kadencji.

W odbiorze wzięli udział m. in. burmistrz Bogdan Kożuchowicz, wykonawca zadania – szef Green Parku Krzysztof Kujat, Marcin Traczykowski z Wydziału IT Urzędu Miejskiego, inspektorzy nadzoru.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 469

Powrót