Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Spotkanie w sprawie szpitala

Opublikowano: 12-12-2018
W dniu 11 grudnia 2018 r. w Ratuszu Miejskim odbyło się spotkanie odnośnie niepokojącej sytuacji w szpitalu Mikulicz, która dotyczy likwidacji dwóch oddziałów: ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego. Zainicjowane zostało przez burmistrza miasta Świebodzice Pawła Ozgę.

W spotkaniu uczestniczyła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska, burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, sekretarz miasta Sabina Cebula, przedstawiciel wojewody, przedstawiciel oddziału dolnośląskiego NFZ, przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, radni miejscy: Grażyna Bieniada, Mariusz Szafraniec, Sebastian Biały oraz personel szpitala.

W spotkaniu nie wzięła udziału najważniejsza ze stron, czyli zarząd EMC, który tego samego dnia wydał w tej sprawie oświadczenie. Sytuacja budzi wątpliwości, co jest faktycznym powodem nieobecności zarządu spółki.

Rozmowy osób przybyłych na spotkanie wskazywały na determinację w walce o szpital, wszystkim przyświecał jeden cel: dalsze funkcjonowanie oddziałów. Każda ze stron zobowiązała się do zintensyfikowanych działań mających na celu dalszą działalność oddziałów. W najbliższym czasie burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga niezwłocznie podejmie kolejną próbę negocjacji ze Spółką EMC.

Przypominamy, że przed dwoma tygodniami Spółka EMC poinformowała o likwidacji dwóch oddziałów, tłumacząc to brakiem możliwości zapewnienia profesjonalnych usług wpływających na bezpieczeństwo pacjentów, problemy kadrowe. Czy są to prawdziwe powody dla których oddziały mają być zamknięte? Szpital w opinii mieszkańców cieszył się dużym uznaniem, świadczyć o tym mogą także porody kobiet przyjezdnych, np. z Wałbrzycha, Świdnicy, Oławy, Jawora. Mimo wszystko liczba porodów jest stosunkowo nieduża, jednak porównywalna z podobnymi placówkami. W szpitalu pracuje wykwalifikowana kadra medyczna ciesząca się dużym uznaniem wśród pacjentek. Mamy nadzieję na pozytywne rozwiązanie tego istotnego problemu.

 

 

 

Autor: Wydział Promocji UM

Liczba wyświetleń: 1994

Powrót