Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Gmina Świebodzice zakupiła nowy autobus

Opublikowano: 21-12-2018
W dniu 20 grudnia 2018 r. w Świebodzicach nastąpiło oficjalne odebranie od firmy Evo Bus Polska sp. z o.o. autobusu marki Mercedes-Benz. W odbiorze uczestniczył burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, sekretarz miasta Sabina Cebula, radny Rady Miejskiej Mariusz Szafraniec, dyrektor firmy Evo Bus Piotr Krawiec, prezes ZGK Świebodzice Spółka z o.o. Kacper Nogajczyk.

Dostarczony autobus jest ostatnim zadaniem zrealizowanym przez Gminę Świebodzice w ramach projektu pn. „Wdrażanie strategii niskoemisyjnych w Gminie Świebodzice”, dofinansowanego ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 i w ramach ZIT - Zintegrowane Inwestycje Aglomeracji Wałbrzyskiej, której to gmina Świebodzice jest członkiem.

Całkowity koszt tego zadania wyniósł 6 976 953, 75zł, z czego Gmina otrzymała dofinansowanie w kwocie 5 355 503,02 zł.

Autobus został zakupiony za kwotę 1 575 630,00 zł brutto, z dofinansowaniem w wysokości 1 004 065,04 zł netto.

Nowy autobus pozwoli połączyć utworzone w ramach projektu centrum przesiadkowe z pozostałą częścią miasta. Przyjezdni będą mogli wysiąść z pociągu przy Placu Dworcowym i komfortowo przesiąść się do autobusu miejskiego.

Ekologiczny środek transportu zbiorowego nawiązuje stylistycznie do zakupionych w 2015 r. ze środków unijnych trzech pozostałych autobusów. Ponadto jest równie nowoczesny i wyposażony w: klimatyzację, oświetlenie LED, wyświetlacze LED z komunikatami oraz systemem zapowiadania przystanków, kasowniki posiadające funkcję sprzedaży biletów za pomocą karty płatniczej. Jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, dzięki platformie ręcznie sterowanej, umożliwiającej wjazd i wyjazd osób poruszających się na wózkach, a także posiada przyciski „STOP” ze znakami w języku Braille’a. Nowością jest zewnętrzny wieszak na rowery, ułatwiający ich transport, zwiększający bezpieczeństwo przewozu oraz komfort podróżujących pasażerów.

Ponadto spełnia wartości normy EURO VI, a także został wyposażony w moduł odzyskujący energię zużywaną do hamowania. Co bardzo ważne jest ekologiczny w trosce o nasze środowisko.
Autobus wyruszy na miejskie ulice już niebawem, bo w styczniu 2019 r., mamy nadzieję, że spełni oczekiwania mieszkańców.

Zapraszamy do korzystania z transportu zbiorowego, życzymy przyjemnej i bezpiecznej jazdy po świebodzickich drogach.

 

Autor: Wydział Promocji UM

Liczba wyświetleń: 2252

Powrót