Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Telewizja internetowa
Telewizja Internetowa
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Orszak Trzech Króli w Świebodzicach

Opublikowano: 08-01-2019
W tym roku Orszak Trzech Króli odbył się w 751 miejscowościach w Polsce, w tym także w Świebodzicach. 6 stycznia Rynek wypełnił się po brzegi uśmiechniętymi mieszkańcami, którym nie straszna była mroźna pogoda.

Organizatorem Orszaku była Parafia pw. św. Mikołaja w Świebodzicach, a gospodarzami Dziekan Dekanatu Świebodzickiego ks. Proboszcz parafii pw. św Mikołaja Józef Siemasz wraz z ks. Piotrem Ochońskim. Gospodarze uroczyście przywitali mieszkańców i poprosili o zabranie głosu burmistrza miasta Świebodzice Pawła Ozgę, który także powitał uczestników i serdecznie ich pozdrowił.

W Orszaku uczestniczył także poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal oraz radni: Grażyna Bieniada i Adam Tobiasz. Każdy mieszkaniec otrzymał w Rynku kolorową koronę oraz okolicznościową naklejkę.

Jak przystało na to święto w Rynku byli obecni trzej królowie, którzy poprowadzili Orszak ulicami miasta do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3.  A tam o dobrą atmosferą zadbał Chór Akord, a także dzieci z PSP nr 3. Uczestnicy poczęstowani zostali przez parafian darmowym, domowym ciastem oraz gorącymi napojami.

Autor: Wydział Promocji UM

Liczba wyświetleń: 2206

Powrót