Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Dotacje na wymianę kotłów

Opublikowano: 25-01-2019
Szanowni Państwo, gmina Świebodzice wspólnie z gminami z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej przystąpiła do przygotowania wspólnego wniosku o dotację ze środków Unii Europejskiej na wymianę kotłów opalanych paliwem stałym (np. koks, węgiel, ekogroszek) na bardziej przyjazne środowisku źródła ciepła.
W ramach projektu możliwe będzie dofinansowania modernizacji systemów grzewczych (np. wymiana kotła, instalacji grzewczej) w budynkach jednorodzinnych oraz lokalach mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych. Przewidujemy, że na ten cel mieszkańcy będą mogli otrzymać dotację/ grant w maksymalnej wysokości do 25 tys. zł dla budynku jednorodzinnego i do 10 tys. zł dla mieszkania w budynku wielorodzinnym (wartości mogą ulec zmianie), maksymalne dofinansowanie do 70%.

Abyśmy mogli dla mieszkańców gminy złożyć wniosek o dotację prosimy Państwa o zgłaszanie wstępnej deklaracji udziału w projekcie, która pozwoli nam na prawidłowe przygotowanie wniosku o dotację. Bez Państwa aktywnego udziału nie zrealizujemy projektu na terenie naszej gminy.

Wstępną deklarację udziału w projekcie można złożyć za pośrednictwem internetu korzystając z adresu: joanna.szynalska@swiebodzice.pl lub w wersji papierowej na formularzu zgłoszenia pozostawić w Biurze Podawczym Klienta, ul. Żeromskiego 27 lub ul. Rynek 1 (ratusz), tel. 74 666 93 09.

Aby móc złożyć deklarację za pośrednictwem internetu w pierwszej kolejności musicie Państwo uzyskać hasło do platformy z ankietami, które udostępni Państwu pracownik Urzędu Miejskiego. Formularz drukowany zgłoszenia dostępny jest w Urzędzie Miejskim w Świebodzicach, pok. nr 18, II piętro, ratusz.

Wstępne deklaracje udziału w projekcie można składać w terminie do 15.02.2019 r.

Złożenie deklaracji nie gwarantuje uzyskania dotacji, ale osoby, które rzetelnie wypełnią deklaracje mogą liczyć na preferencje w sytuacji uzyskania przez projekt dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Przed wypełnieniem zgłoszenia uprzejmie prosimy o uważne zapoznanie się z instrukcjami wypełniania.

 

PLIKI DO POBRANIA:


WSTĘPNA DEKLARACJA UDZIAŁU W PROJEKCIE POPRAWA STANU POWIETRZA W AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ DEKLARACJE ZBIERANE BĘDĄ DO 15.02.2019 r. - BUDYNKI, plik: Rozszerzenie: doc, Rozmiar: [145.00 KB]


WSTĘPNA DEKLARACJA UDZIAŁU W PROJEKCIE POPRAWA STANU POWIETRZA W AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ DEKLARACJE ZBIERANE BĘDĄ DO 15.02.2019 r. - MIESZKANIA, plik: Rozszerzenie: doc, Rozmiar: [146.00 KB]


 

                                                                                                           

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 1686

Powrót