Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Telewizja internetowa
Telewizja Internetowa
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Odprawa Policji

Opublikowano: 17-01-2019
16 stycznia w Urzędzie Miejskim odbyła się odprawa policji. Było to spotkanie podsumowujące wszystkie policyjne działania prowadzone na terenie Świebodzic w 2018 roku.

W spotkaniu udział wzięli: burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, sekretarz miasta Sabina Cebula, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji nadkom. Adam Jacek Pilch, Komendant Komendy Policji w Świebodzicach kom. Janusz Kozendra, Zastępca Komendanta podinsp. Robert Brożyna, Komendant Straży Miejskiej Łukasz Gil, członkowie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miejskiej w Świebodzicach oraz funkcjonariusze ze świebodzickiego Komisariatu.

Burmistrz miasta Paweł Ozga podziękował zebranym za owocną współpracę z samorządem oraz służbę na rzecz społeczeństwa. Swoje słowa kierował również do pracowników cywilnych, bez których komisariat by nie funkcjonował. Powiedział, że bardzo cieszy się z faktu posiadania w mieście Komisariatu Policji, co znacznie skraca czas działania funkcjonariuszy i daje większe poczucie bezpieczeństwa. Burmistrz zadeklarował świebodzickim funkcjonariuszom pomoc i współpracę samorządu we wszystkich podejmowanych działaniach.

Komendant Janusz Kozendra przedstawił wyniki osiągnięte przez Komisariat Policji w Świebodzicach w 2018 roku. Policjanci podjęli ponad 3700 interwencji (duża ilość dotyczyła nadużycia alkoholu i nieprawidłowego parkowania), ilość ta w porównaniu do wcześniejszych statystyk spadła. Zmniejszyła się liczba przestępstw i skrócił czas reakcji na zdarzenie.

Komendant świebodzickiego komisariatu podziękował burmistrzowi i Komendantowi Straży Miejskiej Łukaszowi Gilowi za dużą pomoc w podejmowanych działaniach, wspólne patrole i współpracę związaną z Mapą Zagrożeń czy udostępnianie materiału z monitoringu miejskiego.

Miłym akcentem spotkania było pożegnanie dwóch funkcjonariuszy asp. szt. Krzysztofa Lukasa i asp. szt. Jarosława Kuranta, którzy kończą swoją pracę w Policji i przechodzą na emeryturę. Burmistrz miasta przekazał podziękowania i słodkie upominki.      

 

PLIKK DO POBRANIA:

Komisariat Policji w Świebodzicach w 2018 roku OCENA PRACY, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [7.87 MB]

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 1287

Powrót