Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

V sesja Rady Miejskiej

Opublikowano: 30-01-2019
W dniu 25 stycznia 2019r. odbyła się V sesja Rady Miejskiej w Świebodzicach. Przed rozpoczęciem obrad przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal poprosił radnych oraz osoby uczestniczące w sesji o uczczenie minutą ciszy tragicznie zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

W skupieniu i zadumie przywołał postać Prezydenta kolegi samorządowca, wspominając tragiczne okoliczności wydarzenia z 13 stycznia 2019r.

Pan Mariusz Szafraniec został powołany Zarządzeniem Burmistrza Świebodzic na stanowisko zastępcy burmistrza, dlatego musiał zrzec się mandatu radnego. Postanowieniem komisarza wyborczego w Wałbrzychu stwierdzono wygaśnięcie mandatu radnego Mariusza Szafrańca i w to miejsce został wskazany Pan Patryk Biały na radnego, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów. Pan Patryk Biały złożył ślubowanie.

Uchwałą RM powołana została komisja statutowa ze względu na potrzebę dostosowania statutu Gminy Świebodzice do obecnie obowiązujących przepisów prawa, w tym regulujących ustrój i zasady funkcjonowania Rady. W skład komisji zostali powołani: przewodniczący: Marek Gąsior, członkowie, Sebastian Biały, Tomasz Czekaj, Adam Pofelski, Łukasz Kwadrans.

Ponadto radni podjęli wszystkie uchwały zgodnie z porządkiem obrad.

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1077

Powrót