Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

V sesja Rady Miejskiej

Opublikowano: 30-01-2019
W dniu 25 stycznia 2019r. odbyła się V sesja Rady Miejskiej w Świebodzicach. Przed rozpoczęciem obrad przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal poprosił radnych oraz osoby uczestniczące w sesji o uczczenie minutą ciszy tragicznie zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

W skupieniu i zadumie przywołał postać Prezydenta kolegi samorządowca, wspominając tragiczne okoliczności wydarzenia z 13 stycznia 2019r.

Pan Mariusz Szafraniec został powołany Zarządzeniem Burmistrza Świebodzic na stanowisko zastępcy burmistrza, dlatego musiał zrzec się mandatu radnego. Postanowieniem komisarza wyborczego w Wałbrzychu stwierdzono wygaśnięcie mandatu radnego Mariusza Szafrańca i w to miejsce został wskazany Pan Patryk Biały na radnego, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów. Pan Patryk Biały złożył ślubowanie.

Uchwałą RM powołana została komisja statutowa ze względu na potrzebę dostosowania statutu Gminy Świebodzice do obecnie obowiązujących przepisów prawa, w tym regulujących ustrój i zasady funkcjonowania Rady. W skład komisji zostali powołani: przewodniczący: Marek Gąsior, członkowie, Sebastian Biały, Tomasz Czekaj, Adam Pofelski, Łukasz Kwadrans.

Ponadto radni podjęli wszystkie uchwały zgodnie z porządkiem obrad.

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1309

Powrót