Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Ferie trwają w najlepsze

Opublikowano: 05-02-2019
To już półmetek świebodzickich ferii, które upływają radośnie, kreatywnie, sportowo i bezpiecznie. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, która dba o to, aby dzieci choć na chwilę zapomniały o codziennych trudach i obowiązkach.

W dniu 4 lutego „feriowiczów” odwiedził burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga. Uczestnicy chętnie opowiadali burmistrzowi jak przebiega zimowisko, prezentowali dumnie prace plastyczne, które przygotowali w ramach zajęć. Przykładowo w SP nr 4 dzieci z wielką starannością szykowały się do walentynek, przygotowując okolicznościowe kartki. W zajęciach uczestniczył także Edmund Staniewski z Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, który współpracuje ze szkołą i zapowiedział podczas ferii zajęcia edukacyjne dotyczące dokarmiania ptaków.

W SP nr 2 uczestnicy byli pochłonięci zajęciami plastycznymi i tu czekała na burmistrza miasta miła niespodzianka, dzieci przekazały własnoręcznie przygotowany „łapacz snów”. Z kolei w świetlicy środowiskowej Tęczowa Gromada w najlepsze trwały zabawy, a podopieczni sportowego zimowiska w OSiR Świebodzice Spółka z o.o. grali w piłkę nożną.

Dzieci z MDK w tym dniu wybrały się na wycieczkę do Starej Kopalni, a tam odkrywały podziemne tajemnice i podróżowały do epoki lodowcowej.

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 822

Powrót