Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Ferie trwają w najlepsze

Opublikowano: 05-02-2019
To już półmetek świebodzickich ferii, które upływają radośnie, kreatywnie, sportowo i bezpiecznie. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, która dba o to, aby dzieci choć na chwilę zapomniały o codziennych trudach i obowiązkach.

W dniu 4 lutego „feriowiczów” odwiedził burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga. Uczestnicy chętnie opowiadali burmistrzowi jak przebiega zimowisko, prezentowali dumnie prace plastyczne, które przygotowali w ramach zajęć. Przykładowo w SP nr 4 dzieci z wielką starannością szykowały się do walentynek, przygotowując okolicznościowe kartki. W zajęciach uczestniczył także Edmund Staniewski z Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, który współpracuje ze szkołą i zapowiedział podczas ferii zajęcia edukacyjne dotyczące dokarmiania ptaków.

W SP nr 2 uczestnicy byli pochłonięci zajęciami plastycznymi i tu czekała na burmistrza miasta miła niespodzianka, dzieci przekazały własnoręcznie przygotowany „łapacz snów”. Z kolei w świetlicy środowiskowej Tęczowa Gromada w najlepsze trwały zabawy, a podopieczni sportowego zimowiska w OSiR Świebodzice Spółka z o.o. grali w piłkę nożną.

Dzieci z MDK w tym dniu wybrały się na wycieczkę do Starej Kopalni, a tam odkrywały podziemne tajemnice i podróżowały do epoki lodowcowej.

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 741

Powrót