Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Darmowa komunikacja miejska już niebawem

Opublikowano: 30-04-2019
W związku z pojawiającymi się różnymi datami wprowadzenia darmowej komunikacji w mieście ponownie przekazujemy komunikat z oficjalnej strony Urzędu Miejskiego.

 


AKTUALIZACJA: (07.05.2019 godz.10:29)

W związku z opublikowaniem w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego uchwały Rady Miejskiej w sprawie wprowadzenia bezpłatnych usług przewozowych w publicznym transporcie zbiorowym na terenie miasta Świebodzice, oficjalnie informujemy, że bezpłatna komunikacja miejska zostanie wprowadzona w mieście od dnia 15 maja 2019 r.


 

W związku z przepisami prawnymi i koniecznością zachowania wymaganych terminów, bezpłatna komunikacja miejska zostanie wprowadzona w terminie 14 dni od opublikowania uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

Nie można podać dokładnej daty, będziemy śledzić publikację w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego i od razu Państwa poinformujemy.

Przypomnijmy, że w dniu 26 kwietnia 2019 r. na sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach radni podjęli uchwałę dzięki której osoby korzystające z komunikacji miejskiej nie będą musiały płacić za bilety. Zmiana ta ma na celu zmniejszenie zakorkowania miasta, a przede wszystkim jest pokierowana troską o środowisko. Ponadto, od dnia 1 maja zostaną zmienione rozkłady jazdy komunikacji miejskiej.

"Mamy nadzieję, że część mieszkańców zrezygnuje z przejazdów własnym samochodem ze względów ekonomicznych i praktycznych (utrudnienia w ruchu) na rzecz środków komunikacji zbiorowej. Wpłynie to na mniejsze zanieczyszczenie powietrza, ograniczenie hałasu i mniejsze uciążliwości w ruchu drogowym. Oszczędności w funkcjonowaniu komunikacji przyniesie także likwidacja biletów, wyeliminuje to koszty ich produkcji, dystrybucji i kontroli" - mówi burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga.

 

 

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 994

Powrót