Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Czas na zdrowie

Opublikowano: 13-05-2019
W dniu 11 maja Miasto Świebodzice oraz Starostwo Powiatowe w Świdnicy zorganizowało w Ratuszu Miejskim po raz pierwszy akcję profilaktyczną pn. Nasze Zdrowie.

Urząd Miejski zamienił się w centrum porad, badań i konsultacji specjalistycznych, z których każdy mieszkaniec Świebodzic i okolic mógł skorzystać bezpłatnie.

W akcji wzięło udział kilkaset osób. Przed Ratuszem stanęły dwa busy, wyposażone w specjalistyczny sprzęt do badania słuchu i profilaktyki osteoporozy. Ponadto w Urzędzie Miejskim każdy mógł skorzystać ze specjalistycznego badania wzroku, słuchu, wskazówek rehabilitantów i dermatologa, nauczyć się badać piersi, porozmawiać z dietetyczką oraz wykonać podstawowe badania m.in. poziomu cukru i cholesterolu.

Bardzo dobra frekwencja podczas akcji Nasze Zdrowie oraz liczne rozmowy z mieszkańcami pokazały, że organizacja takich wydarzeń jest bardzo potrzebna. Burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga zapewniał, że dołoży wszelkich starań, aby tego typu akcje wpisały się na stale w kalendarz wydarzeń miejskich. Jednocześnie wyraził uznanie dla Świebodziczan za aktywny udział w akcji Nasze Zdrowie, co pokazało, że profilaktyka jest bardzo ważnym fundamentem niezależnie od wieku człowieka, a mieszkańcy Świebodzic są świadomi profilaktyki zdrowotnej.

W akcję czynnie zaangażowali się sekretarz miasta Sabina Cebula, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Janusz Kościukiewicz. Nie tylko zachęcali mieszkańców do udziału, ale również sami skorzystali z badań.

Partnerem akcji był SP ZOZ Miejski Ośrodek Zdrowia w Świebodzicach.


Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 752

Powrót