Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Czas na zdrowie

Opublikowano: 13-05-2019
W dniu 11 maja Miasto Świebodzice oraz Starostwo Powiatowe w Świdnicy zorganizowało w Ratuszu Miejskim po raz pierwszy akcję profilaktyczną pn. Nasze Zdrowie.

Urząd Miejski zamienił się w centrum porad, badań i konsultacji specjalistycznych, z których każdy mieszkaniec Świebodzic i okolic mógł skorzystać bezpłatnie.

W akcji wzięło udział kilkaset osób. Przed Ratuszem stanęły dwa busy, wyposażone w specjalistyczny sprzęt do badania słuchu i profilaktyki osteoporozy. Ponadto w Urzędzie Miejskim każdy mógł skorzystać ze specjalistycznego badania wzroku, słuchu, wskazówek rehabilitantów i dermatologa, nauczyć się badać piersi, porozmawiać z dietetyczką oraz wykonać podstawowe badania m.in. poziomu cukru i cholesterolu.

Bardzo dobra frekwencja podczas akcji Nasze Zdrowie oraz liczne rozmowy z mieszkańcami pokazały, że organizacja takich wydarzeń jest bardzo potrzebna. Burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga zapewniał, że dołoży wszelkich starań, aby tego typu akcje wpisały się na stale w kalendarz wydarzeń miejskich. Jednocześnie wyraził uznanie dla Świebodziczan za aktywny udział w akcji Nasze Zdrowie, co pokazało, że profilaktyka jest bardzo ważnym fundamentem niezależnie od wieku człowieka, a mieszkańcy Świebodzic są świadomi profilaktyki zdrowotnej.

W akcję czynnie zaangażowali się sekretarz miasta Sabina Cebula, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Janusz Kościukiewicz. Nie tylko zachęcali mieszkańców do udziału, ale również sami skorzystali z badań.

Partnerem akcji był SP ZOZ Miejski Ośrodek Zdrowia w Świebodzicach.


Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 466

Powrót