Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Zamknięcie drogi do Książańskiego Parku Krajobrazowego

Opublikowano: 23-05-2019
W mieście pojawiła się w ostatnich dniach informacja o niepokojącym postępowaniu nowego właściciela gruntów położonych na ul. Solnej w Świebodzicach. W poniedziałek prywatny przedsiębiorca, do którego należą działki, graniczące z wejściem na teren Książańskiego Parku Krajobrazowego rozpoczął ogradzanie terenu.

Niestety zrobił to w sposób dla władz miasta i mieszkańców niewłaściwy i niezrozumiały, gdyż ogrodzenie zamknęło możliwość wejścia do lasu od strony ul. Solnej. Nikt z zaniepokojonych osób próbujących interweniować nie otrzymał żadnej informacji na temat prawnych uwarunkowań takiej decyzji. Ponadto ogrodzenie ustawione jest z naruszeniem granic działek osób trzecich.

Trakt leśny użytkowany jest od wielu lat przez mieszkańców i turystów wędrujących do Zamku Książ, do ruin Zamku Cisy oraz rezydencji Ma Fantaisie należącej do Księżnej Daisy. Na dzień dzisiejszy (tj. 23.05.2019 r.) po publikacjach medialnych dotyczących zamknięcia drogi ogrodzenie zostało usunięte.

Fakt budzi ogromne emocje społeczne, ponieważ nie podano informacji czy brama zniknęła na stałe. Dlatego władze miasta, obiecują śledzić sprawę i informować mieszkańców o jej postępach.

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 1764

Powrót