Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Startują Dni Świebodzic 2019

Opublikowano: 07-06-2019
Przed nami kolejny weekend wypełniony atrakcjami. Już dziś startują Dni Świebodzic połączone z kolejnymi obchodami Jubileuszu 740-lecia miasta.

Na początek zapraszamy serdecznie do podróży w czasie w zamierzchłe mroki średniowiecza. Tajniki życia ówczesnych mieszkańców przybliży przybyłym Świdnickie Bractwo Rycerskie. Impreza rozpocznie się dzisiaj (piątek 7 czerwca) o godzinie 17:00 w Parku Miejskim i potrwa do godziny 22:00. Zwieńczy ją widowiskowy pokaz tańca z ogniem.

W sobotę (8 czerwca) zapraszamy świebodziczan o 11:30 do Rynku, gdzie przed ratuszem stanie Muzyczna scena. Po występach naszych najmłodszych mieszkańców, przy akompaniamencie orkiestry dla zgromadzonych zatańczą mażoretki ze świdnickiej grupy Prima. Następnie ulicami miasta ruszy kolorowy korowód, który zakończy się na stadionie OSiR-u przy ul. Rekreacyjnej. Tam na uczestników czeka szereg kolejnych atrakcji m.in. otwarty turniej w dwuboju kręglarskim, występy taneczno-wokalne, koncerty gwiazd w tym TEDE i Strachy na Lachy. Ponadto z okazji Jubileuszu 740-lecia nadania praw miejskich Świebodzicom inicjatywą Koła nr 1 Polskiego Związku Filatelistów im. Pionierów Świebodzickiej Filatelistyki w Świebodzicach oraz Stowarzyszenia Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach, przy wsparciu Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach i Poczty Polskiej zaplanowano na 10 czerwca 2019 r. (poniedziałek) przelot poczty szybowcowej. Tego dnia na pokład szybowca zostaną zabrane przesyłki pocztowe, które należy złożyć w Urzędzie Pocztowym Świebodzice 1 przy ul. Świdnickiej 10 do 7 czerwca 2019 r. (piątek). Można je również nadać podczas Dni Świebodzic w sobotę 8 czerwca 2019 r. (sobota) na stoisku pocztowym zorganizowanym w godz. 15:00-20:00 przy ul. Rekreacyjnej 1. ,,Pocztą Szybowcową'' wysłać można zarówno kartki pocztowe, jak i listy, krajowe i zagraniczne, zwykłe i polecone. Zanim przesyłki dotrą do adresatów, zostaną ostemplowane okolicznościowym datownikiem pocztowym i stemplem dodatkowym informującym o dokonanym przewozie szybowcem.

Niedziela (9 czerwca) również zapowiada się ciekawie. Jak zawsze gorąco zachęcamy wszystkich do kibicowania o 15:00 podczas tradycyjnego meczu piłki nożnej Samorządowcy kontra Rodzice. Po sportowych emocjach czas umilą nam kolejne koncerty. Wieczorem uśmiech zagwarantuje mieszkańcom doświadczony satyryk Marcin Daniec, a na zakończenie wystąpi gwiazda wieczoru zespół Blue Cafe. Zapraszamy do wspólnej zabawy.


Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 2641

Powrót