Igrzyska Szkolne | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Igrzyska Szkolne

Opublikowano: 11-06-2019
W dniu 31 maja 2019 r. odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. W zawodach tradycyjnie uczestniczyli sportowcy ze świebodzickich szkół.

Igrzyska w Świebodzicach mają długoletnią tradycję - w tym roku odbyły się po raz 44. Zmagania sportowe rozpoczęły się uroczystym przemarszem przedstawicieli wszystkich szkół biorących udział w zawodach. Następnie na maszcie umieszczono flagę Szkolnego Związku Sportowego i zapalono olimpijski znicz.

Po raporcie, który przyjął burmistrz miasta rozpoczęły się poszczególne konkurencje. Oprócz kibiców ze świebodzickich szkół, rodziców i opiekunów na trybunach dopingowali sportowców: burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, zastępca burmistrza Mariusz Szafraniec, sekretarz miasta Sabina Cebula, radni Rady Miejskiej, Mariusz Gawlik - prezes OSiR Świebodzice Sp. z o.o., Zofia Choińska - kierownik wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, a także dyrektorzy szkół.

W dniu 3 czerwca 2019 r. odbyły się Małe Igrzyska Sportowe, zorganizowane dla przedszkolaków i uczniów z klasy I-III szkół podstawowych. Przedszkolaki rywalizowały w dwóch konkurencjach: biegu i rzucie woreczkiem na odległość. Z kolei uczniowie rywalizowali w biegu krótkim, biegu długim, skoku w dal z miejsca i rzucie piłeczką palantową. Sportowcom dopingowali kibice z przedszkoli i ze wszystkich szkół.

Gratulujemy wszystkim sportowcom zdobytych medali.

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 611

Powrót