Weekend z rzemiosłem i sztuką - IX Targira-art za nami | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Weekend z rzemiosłem i sztuką - IX Targira-art za nami

Opublikowano: 18-06-2019
Miniony weekend upłynął w Świebodzicach pod znakiem spotkań ze sztuką, a to za sprawą IX odsłony Festiwalu Sztuki i Rzemiosła Targira-art. Wydarzenie otworzył uroczyście o godzinie 13:00, w piątek (14 czerwca) burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga wraz z Dyrektorem Festiwalu Januszem Kujatem.

W evencie wziął udział również zastępca burmistrza miasta Mariusz Szafraniec. W dniach 14-16 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Mieszka Starego 6 można było podziwiać dzieła wspaniałych artystów m.in. szklaną lokomotywę Pawła Borowskiego i wystawę obrazów "Tylko czas" Arkadiusza Dzielawskiego.

Tegoroczna edycja imprezy obfitowała w wiele atrakcji takich jak wystawa zegarów kolejowych z Dolnego Śląska, wystąpienie Małgorzaty Ziewieckiej na temat: Współcześni artyści, dlaczego warto inwestować w ich sztukę, wykład Ireneusza Zyski pt. "Znaczenie gospodarcze linii kolejowej Wrocław-Świebodzice", czy multimedialny pokaz Jarosława Jaśnikowskiego pt. Inspiracja i kolej oraz wiele innych. Najbardziej wyczekiwanym punktem programu był projekt pn. "Pociąg do Polskiej Sztuki". Dzięki współpracy Stowarzyszenia Sztuki i Rzemiosła Targira z partnerami: Koleje Dolnośląskie S.A., PKP PLK S.A., Poczta Polska S.A., Wyższa Szkoła Rzemiosł Artystycznych we Wrocławiu, uruchomiono specjalny elektryczny skład, który przywiózł w dniu 15 czerwca (sobota) miłośników sztuki oraz turystów do Świebodzic na drugi dzień festiwalowy. Celem nadrzędnym projektu była skuteczna promocja polskiej sztuki na najwyższym poziomie artystycznym. W przyszłym roku planowana jest kolejna, wyjątkowa, jubileuszowa X edycja imprezy, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

 

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 1317

Powrót