Uwaga zmiana organizacji ruchu na ul. Królowej Elżbiety | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Uwaga zmiana organizacji ruchu na ul. Królowej Elżbiety

Opublikowano: 26-06-2019
Ulica Królowej Elżbiety wraz z ulicą Królowej Jadwigi stanowi dojazd do wielu bloków mieszkalnych, domów jedno- i wielorodzinnych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszym oraz uspokojenia ruchu na tych drogach wprowadzono strefę ograniczonej prędkości do 30 km/h.


Znak B-43 "strefa ograniczonej prędkości" oznacza wjazd do strefy w obszarze zabudowanym, w której obowiązuje zakaz przekraczania prędkości określonej na znaku przez liczbę kilometrów na godzinę, w naszym przypadku 30 km/h. Zakaz wyrażony na znaku nie jest odwoływany przez najbliższe skrzyżowanie.

Co więcej, wjeżdżając do takiej strefy musimy pamiętać, że zakaz obowiązuje nie tylko na tej jezdni, którą się poruszamy, ale także na wszystkich drogach poprzecznych. Jeżeli wjeżdżamy do strefy ograniczonej prędkości, to zakaz obowiązuje aż do miejsca, w którym napotkamy znak B-44 "koniec strefy ograniczonej prędkości". Aby strefa ograniczonej prędkości była rozwiązaniem poprawiającym bezpieczeństwo i warunki ruchu pieszego to należy unikać w miarę możliwości wyznaczania przejść dla pieszych w "strefie 30 km/h". Brak wyznaczonych przejść dla pieszych wymusza na obu kolidujących grupach uczestników ruchu drogowego (pieszych i kierujących pojazdami) zachowanie szczególnej ostrożności. Piesi w strefie ograniczonej prędkości do 30 km/h mogą przechodzić przez jezdnię w dowolnym miejscu, przy zachowaniu szczególnej ostrożności.

Autor: Wydział IT/PS

Liczba wyświetleń: 899

Powrót